2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Banada doktor kaşık biberonla ver dedi ama o kadar yorgunum ki uğraşamıyorum gerçekten biberonla veriyorum bazen bebeğim zor uyuyo sürekli beslenmek istiyo yorgun düşüyorum benimde kendime iyi bakmam lazım ki ona bakabileyim bazı şeyleri akışa bıraktım artık biberona alışıcaksa da napayım öyle olsum
Ben avent in yenidoğan 1 numara biberonunu aldım aşırı az geliyor ve onu da emmesi gerekiyor
60 cc bir saatte falan bitiyor öyle düşünün
Bir de çok acıktığında ağlıyor ağlarken kaşık biberonla vermek çok tehlikeli boğulur diye korkuyorum ben de :KK43:

Merhaba, tecrübelerinize ihtiyacım var. Erken gebelik belirtilerim vardı, bugün kan testi verdim, beta hcg değeri 2 olarak görünüyor ama tam küsüratıyla ne kadar olduğu görünmüyor. Regle 6-7 gün kala sonuc bu. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama forumlarda ve pek çok sitede de gebelik alameti yok ise sonuç 0 veya 0.xxxx olur genelde diye okudum. Böyle bir durum yaşayan, önce negatif çıkıp regl daha da yaklaşınca değerleri sonradan yükselen oldu mu?

Merhaba, tecrübelerinize ihtiyacım var. Erken gebelik belirtilerim vardı, bugün kan testi verdim, beta hcg değeri 2 olarak görünüyor ama tam küsüratıyla ne kadar olduğu görünmüyor. Regle 6-7 gün kala sonuc bu. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama forumlarda ve pek çok sitede de gebelik alameti yok ise sonuç 0 veya 0.xxxx olur genelde diye okudum. Böyle bir durum yaşayan, önce negatif çıkıp regl daha da yaklaşınca değerleri sonradan yükselen oldu mu?
Deger 5in altinda gebelik yok demek

Hee 40 ı çıkınca gece gündüz ayrımı oluyormuş sanırım ondan öyle dediniz
İnşallah olur da uyuruz ya
Ama ben çok ümitsizim şuan 33 gün
Bir haftada mı düzelecek :KK43:
Umudunu kaybetme canim ya bence duzelicekler. Biz gece 1.15de bi uyandik saat 6.45 hala uyumadik ayagimda salliyorum. En sonunda az once calpol verdim agrisi falanmi var bu kadar neden uyumaz bi bebek. Aklim almiyo. Basim catliyo uykusuzluktan. Tecrubesizlikten ziyade yalnızlık gercekten cok zor.

Ben avent in yenidoğan 1 numara biberonunu aldım aşırı az geliyor ve onu da emmesi gerekiyor
Bir de çok acıktığında ağlıyor ağlarken kaşık biberonla vermek çok tehlikeli boğulur diye korkuyorum ben de :KK43:

Demin bu yavas akıskan uclu aventi denedim hic gitmiyor nerdeyse napabılırım yeni uc mu almam lazım acaba

Bebegınız emerken yoruluyor mu hemen
Durup nefes alıp alıp geri devam edıyor ama nefesi biraz hızlı normal mi ki

Bende de o biberondan var çok az geliyo gerçekten anne memesine en yakın oymuş. Kaşık biberon gerçekten akıtması çok zor enjektörle denedim o daha kolay ama korkudan milim milim bastığım için çocuk 2 saate anca yer onu sinirleniyo bu seferde. Bazı şeyleri de engelleyemeyiz ya vericez biberonu napalım☹️ bana da doktorum mama verme dedi ama mama vermezsem 7/24 mememde benimle gezer bebeğim bazen 40 dakikada acıkıyor

Ben de annem gıdene kadar dayancam sonra bıberonla verırım sanırım napım ya yetısemem:/
Bana da kayınvalidem falan çok laf ediyo biberonla verince alışıcak böyle yaparsanız biberona diye üzülüyorum ama ya napayım yetişemiyorum hiçbir şeye böyle

Ne cok sordum:) bebegım 38 gunluk buhar verılır mı serım fızyolojık olarak
sankı burnu ıcten tıkanık doktora da daha var gitmemize sormayı unuttum napım

P pelinn D dlkrtss ben ilk hafta çok ağladım, her şeye herkese sinir ve aşırı duygusallık hakimdi, ama şimdi resmen çocuğa bir şey olmasın stresindeyim kendimden aşırı geçtim. Çok kusma sorunu yaşıyoruz😖 gaz ve kusması çok bebeğimin , kilosu vs normal olduğu için endişelenme diyorlar ama her emdikten sonra binbir çaba ile gaz çıkarıp sonra yatağına yatırdığım an kusuyor ben iyice üzülüyorum☹️ ve akşamları stres oluyor bol bol emmek istiyor belki saatte bir yani , fazla emince bu sefer iyice fazla kusuyor ☹️☹️ napacağımı şaşırdım
Canım benim bebeğim de çok kusuyor artık rutine bindi besledikten sonra takibini yapıyorum kusması bitince yerine koyuyorum yapacak bir şey yok 🤷 dert etme illaki bir zaman sonra geçecektir.

Ne cok sordum:) bebegım 38 gunluk buhar verılır mı serım fızyolojık olarak
sankı burnu ıcten tıkanık doktora da daha var gitmemize sormayı unuttum napım
Buhar olayını bilmiyorum ama eczanede serum fizyolojik var bebekler için damlatıp biraz bekleyip aspiratör ile çek demişti Dr

Bebek uyusun diye mi sen uyu diye mi anlamadim canım ins umdugun gibi olur
Canim 40ı cikinca geceyle gunduzu ayirt ediyolarmis ole diyo herkes. Hem bebek uyusun diye hem ben🥹 gece 1i geciyodu bi uyandik uyumadik. Aklim almiyo bebek dedigin doyar uyur😀😀😀

Sevgili arkadaslar doktor kontrolundeydik doktorum kabizlik icin conformil onerdi , birde mamanin icine 1 cay kaşığı zeytinyagi önerdi, mama sonrasi su icirmek gerekmi dedim cokta gerek degil ama verebilirsin bi zararı olmaz yararıda olmaz dedi.. bundan sonra mamasinin icine 1 cay kasigi zeytinyag koycam E esragirgin canim sende merak ediyodun.
Bu arada doktorumuz cocuk konusunda uzman hemde yogun bakimdaki bebeklerin doktoru prematurelerin falan . Bu konuda kendine cok guvenirim onun icin tercih ettim

X