Eşimin issiz kalma durumu

Selamlar herkese, ben 2 yıl önce başka bir ilde çok güzel bir iş buldum. Eşim de kabul etmemi ve sonrasında kendisinin de geleceğini söyledi. Ben taşındım. Eşimle 2 sene git gel yaparak evliligimiz devam ettirdik çok zor sinavlardan geçtik. Ben yine o ilde kosullari daha da iyi olan iş teklifi aldım. Ancak eşim çok zorlasa da benden daha donanımlı olsa da bir türlü iş bulup da yanıma gelemiyor. Yani ben artık ayrı illerde de yaşamak istemiyorum. İki ev iki adet kira. Eşim de artık işsiz geleyim ordan aramaya devam edeyim kararını aldı. Ancak ben çok korkuyorum ya çok mutsuz olursa 2 sene daha bulamazsa. Benim geri dönmem gerçekten mümkün değil çünkü diğer ildeki koşullar özel hayatımız açısından da çok etkili. Gerçekten eşim mutsuz olacak diye ödüm kopuyor.
Bu hayatta mutluluk kadar mutsuzlukta var. Kararı alan eşiniz, kendi kararı kendi sorumluluğu, bunu elbet düşünmüştür bence.

İşsiz kalan insan enerjisini atacak bir ortam bulamayınca size sarabilir ya da siz yorgun argın gelip evde onun rahatlığını ve siz çalışırken onun evde suya sabuna bile dokunmamasını görünce kızıp kırılabilirsiniz. Ortak bir bölgede iş bulmaya çalışın ya da şartları ve koşulları değerlendirerek ortak bir çözüm üretin derim.

Selamlar herkese, ben 2 yıl önce başka bir ilde çok güzel bir iş buldum. Eşim de kabul etmemi ve sonrasında kendisinin de geleceğini söyledi. Ben taşındım. Eşimle 2 sene git gel yaparak evliligimiz devam ettirdik çok zor sinavlardan geçtik. Ben yine o ilde kosullari daha da iyi olan iş teklifi aldım. Ancak eşim çok zorlasa da benden daha donanımlı olsa da bir türlü iş bulup da yanıma gelemiyor. Yani ben artık ayrı illerde de yaşamak istemiyorum. İki ev iki adet kira. Eşim de artık işsiz geleyim ordan aramaya devam edeyim kararını aldı. Ancak ben çok korkuyorum ya çok mutsuz olursa 2 sene daha bulamazsa. Benim geri dönmem gerçekten mümkün değil çünkü diğer ildeki koşullar özel hayatımız açısından da çok etkili. Gerçekten eşim mutsuz olacak diye ödüm kopuyor.

Siz fazlasıyla fedakarlık yapmışsınız zaten. Bırakın da artık o kısmı eşiniz düşünsün. Biz kadınlar erkeklerin üzerine fazla düşüyoruz, aman huzurumuz kaçmasın aman şöyle olmasın aman böyle olmasın, sonra bir bakıyoruz tepemizdeler. Zaten şu an işsiz ve 2 kira ödüyorsunuz. İŞ bulamasa bile en azından kiranız bire düşecek.

Hanımefendi bu adam siz doğuma giderken sex turizmi yapan ülkeye, arkadaşıyla tatile gitmiş ,sizi bebeği emzirirken dövmüş , iki yıldır Türkiye'de bekar hayatı yaşayıp yolladiginiz eurolarla gününü gün ediyor, yanınıza gelirse -ki bence gelmek istemiyor- asla çalismayacak, siz çalişacaksiniz o da sizin paranızla vatandaşlık alana kadar boş yatıp aldatmaya devam edecek...Siz hala onun psikolojisini düşünüyorsunuz ya pes...

Senden daha donanimli ve çalışmaya gönlü olan biri neden ıssız kalsın. Siz daha o gelmeden etrafa haber salın , araştırma yapın. Gelmesini istemiyor gibi mutsuz olursa diye korkmak çok uc nokta.

Hanımefendi bu adam siz doğuma giderken sex turizmi yapan ülkeye, arkadaşıyla tatile gitmiş ,sizi bebeği emzirirken dövmüş , iki yıldır Türkiye'de bekar hayatı yaşayıp yolladiginiz eurolarla gününü gün ediyor, yanınıza gelirse -ki bence gelmek istemiyor- asla çalismayacak, siz çalişacaksiniz o da sizin paranızla vatandaşlık alana kadar boş yatıp aldatmaya devam edecek...Siz hala onun psikolojisini düşünüyorsunuz ya pes...
Hadiiii canimmmmmmm ! Ve bu adam için ya uzulurse diye endişe mi ediyor🥺 bazılarında akıl tutulması mi var anlamıyorum ki🥺

Hadiiii canimmmmmmm ! Ve bu adam için ya uzulurse diye endişe mi ediyor🥺 bazılarında akıl tutulması mi var anlamıyorum ki🥺
Önceki konusunda yazıyor hepsi, orada çok tepki aldığı için bu yıl yurtdışı dememiş de ildışı demiş, biraz değiştirmiş. Hala bu adamla evli olması bile ilginç sahiden utanç verici, zaten eski konusu ortaya çıktıktan sonra günlerdir uğramadı konuya. Gelse de bı anlatsa halbuki bu adamda bu kadar vazgeçilmez ne var öğrensek hep beraber

Önceki konusunda yazıyor hepsi, orada çok tepki aldığı için bu yıl yurtdışı dememiş de ildışı demiş, biraz değiştirmiş. Hala bu adamla evli olması bile ilginç sahiden utanç verici, zaten eski konusu ortaya çıktıktan sonra günlerdir uğramadı konuya. Gelse de bı anlatsa halbuki bu adamda bu kadar vazgeçilmez ne var öğrensek hep beraber
Galiba bazı insanlar bu durumdan kurtulamıyor. Normali o zannediyor. Bağımlılıktan da öte.

Konu sahibi eşle birlikte olmak için meslekten kariyerden vazgeçmek gerçekten aşktan gözün görmüyorsa ve güveniyorsan mümkün. Yaşadığım için konuşuyorum ki kendimi eleştirdiğim noktalar da olmasına rağmen herhangi bir şeye canım sıkıldığında eşim yurtdışında yalnız olduğum diye üzülür mü diye düşünüyorum. Bunu gerçekten düşünüyorum mesela. Eşim için bırakıp geldim ama onu kendi stresimle kırmaktan, incitmekten çekiniyorum. Eşiniz geldiğinde size eziyet etmeyecekse, sizi suçlamayacaksa, ego savaşına döndürmeyecekse denenebilir. Yaşayan biri olarakta gerçekten iyi bir ilişkiniz varsa bunu yapın derim, zor bir süreç.

X