Evlilik teklifi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlişki için 12 sene baya uzunmuş yaşlar kaç bu arada? Evlilik hakkında sevgilinizin ağzından bir şeyler çıkıyor mu öyle bir düşüncesi var mı? Eğer maddiyat olarak iyi değilse ve işe yeni girdiyse hemen teklif edemez ama birikim yaptıktan sonra edebilir eğer öyle bir düşüncesi varsa.
Ben 33 o 36 evet tabii konuşuyoruz daha yeni iş buldu sorun işti zaten senelerdir benim olduğum şehre geldi de uzun zamandır beraberiz diye ben biraz acele ediyorum gibi artık eder sorun kalmadı diye ondan sordum.

Yani siz şuan 34 yaşında misiniz ?
Öyleyse adam zaten sizi oyalamis.
Daha önce çalışmıyor muydu bu adam.
Ne yapmış bu kadar sene ?
Bence boşuna bu adamdan teklif beklentisi içerisine girmeyin,evlilik düşünse bedelli yapmaz parasını biriktirirdi 😀
Öğretmendi atanamadı iş bulamadı vs sorunlarımız oldu

Evet 12 senedir beraberiz askerliğini yaptı ailesine maddi yarar sağlamayı düşünmüyor çalışmak için benim olduğum şehre geldi ve daha yeni işe girecek uzun süredir beraberiz biz onun için sordum.
12 sene çok uzun bir zaman. Üstelik şu an 36 yaşında. Bunca sene evlenmemenizin sebebi neydi? Sonuçta 22 yaşında bir insan mezun olur. Hadi yine okudu etti vs 34 yaşına kadar bir adam eline ekmeğini almış olur.
Bilemedim, sizin sehrinize gelmesi büyük bir adım ama 🤔🤔🤔 şunu sorayım, eşya alırken spotcudan kıytırık eşyalar mi aldı yoksa sanki siz oturacaksiniz gibi, size de sora sora mi eşyalar aldı,siz de karar verdiniz mi?
Eğer öğrenci evi /bekar evi gibi dosediyse evlenmez diyorum. Ama ev eşyasina dekorasyonuna özendiyseniz o evi sizle yaşamayı düşünerek kiraladı demektir

12 sene çok uzun bir zaman. Üstelik şu an 36 yaşında. Bunca sene evlenmemenizin sebebi neydi? Sonuçta 22 yaşında bir insan mezun olur. Hadi yine okudu etti vs 34 yaşına kadar bir adam eline ekmeğini almış olur.
Bilemedim, sizin sehrinize gelmesi büyük bir adım ama 🤔🤔🤔 şunu sorayım, eşya alırken spotcudan kıytırık eşyalar mi aldı yoksa sanki siz oturacaksiniz gibi, size de sora sora mi eşyalar aldı,siz de karar verdiniz mi?
Eğer öğrenci evi /bekar evi gibi dosediyse evlenmez diyorum. Ama ev eşyasina dekorasyonuna özendiyseniz o evi sizle yaşamayı düşünerek kiraladı demektir
Yok akrabasının evinde kalıyor eşyaları var yani de bizim sorunumuz dediğim gibi iş bulmasıydı bir de senelerdir beraber olunca insan bekliyor artık belki acele ediyorum ama

Öğretmendi atanamadı iş bulamadı vs sorunlarımız oldu
Bi insanın 18de üniversiteye girdiğini 22'de mezun olduğunu düşünürsek 36'sında ilk defa iş bulduysa sorun vardır orada. Evlenmek için iş bulmayı bekledi falan diyorsunuz da bu adam 20lik biri değil, şartı buysa öyle çalışır böyle çalışır yine bi şekilde işe girer evlenirdi. Bedellinin şu anki bedelini düşünürsek öncelikleri siz değilsiniz gibi.

36 yasında yeni çalışmaya başladıysa etmesin yani ben yapamadım diye üstünüze binebilir

Bi insanın 18de üniversiteye girdiğini 22'de mezun olduğunu düşünürsek 36'sında ilk defa iş bulduysa sorun vardır orada. Evlenmek için iş bulmayı bekledi falan diyorsunuz da bu adam 20lik biri değil, şartı buysa öyle çalışır böyle çalışır yine bi şekilde işe girer evlenirdi. Bedellinin şu anki bedelini düşünürsek öncelikleri siz değilsiniz gibi.
Çok önce bedelli olarak yaptı öğretmen ama atanamadı her yere iş sordu bulamadı daha yeni girecek işte yani ne yapalım olmadı bugüne kadar şimdi iş bulmak öyle kolay değil ki yani.

Yok akrabasının evinde kalıyor eşyaları var yani de bizim sorunumuz dediğim gibi iş bulmasıydı bir de senelerdir beraber olunca insan bekliyor artık belki acele ediyorum ama
Arkadaşım 36 yaşına kadar eline iş almayan adamdan sana koca olmaz. Ondan on yas büyükler eyt ile emekli oldu. Bu adam hadi atanamadi. Evlenmeye niyeti olsaydı oniki senede elbet çalışırdı evlendirdi. Atanamadiysa başka iş yapardi. Atama beklenir ama iki sene, dört sene beklenir. Bunca sene beklenmez.
Ayrıca cebinde para yok, ailesinin yanında paşa gibi yaşıyor, bir de bedellisini babasına ödetmis. Madem boş gezenin boş kalfası bari gitseydi 6 ay. Ya da madem evlenmeye niyeti var astsubaylık vs yapsaydi askerliği.
Uzak mesafeymissiniz de. Neden devam ettiniz ki bunca sene? Sasirdim gerçekten konuya.
Hala daha ben israrciyim demişsin, adamın keyfi yerinde

Yahu niye herkes dalga geçmiş anlamadım senelerdir beraberiz iş bulmasını bekledik buldu yani şimdi de teklif ne zaman eder diye merak ettim olay bu yani.
Dalga değil de pat diye sorunca detaylarınızı ne bilsin üyeler
Kaç senedir birlikte olduğunuzu yaşları ailelerin bilip bilmediğini, erkek arkadaşın bu konuda sana daha önce söylediği veya sezinlediğin bir şeyi var mı ... söylemezsen nerden bilsin ne zaman eder diye üyeler🤷🏻‍♀️
İşe girmek evlilik teklifi etmek için bir kriter değil gerçekleşse de etmeyen dolu adam var :)
Sen edeceğinin sinyalini aldı isen eder yakında, sevgilini yine sen iyi bilirsin tanırsın

Kızlar selam.Erkekler iş bulduktan ne kadar süre sonra evlilik teklif eder?Senelerdir süren bir birlikteliğim var ama yeni işe girebildi o yüzden sormak istedim size.

Bi kriter yok. Bu herkeste farklı. Kimi işsiz güçsüz teklif eder, kiminin düzenli işi olur etmez🤣

Çok önce bedelli olarak yaptı öğretmen ama atanamadı her yere iş sordu bulamadı daha yeni girecek işte yani ne yapalım olmadı bugüne kadar şimdi iş bulmak öyle kolay değil ki yani.
Hanımefendi aynı ülkede yaşıyoruz, tabii ki biliyorum iş bulmanın kolay olmadığını.

Ama kimse birbirini kandırmasın, bi iş bulmak 12 sene, hadi geç girmiş geç mezun olmuştur desek 10 sene sürmez. Kendini geliştirecek, iş bulmasını sağlayacak ne yaptı mesela? Ben bizim ülkemizdeki bazı kesimin devlete atanmazsa çalışmama lüksünü anlamıyorum. Özel dersler bile bi ton para artık, 10 senede sağdan soldan arkadaşından dostundan bi iki tanıdık bulsa evlenecek parayı yine çıkarırdı.

Dalga değil de pat diye sorunca detaylarınızı ne bilsin üyeler
Kaç senedir birlikte olduğunuzu yaşları ailelerin bilip bilmediğini, erkek arkadaşın bu konuda sana daha önce söylediği veya sezinlediğin bir şeyi var mı ... söylemezsen nerden bilsin ne zaman eder diye üyeler🤷🏻‍♀️
İşe girmek evlilik teklifi etmek için bir kriter değil gerçekleşse de etmeyen dolu adam var :)
Sen edeceğinin sinyalini aldı isen eder yakında, sevgilini yine sen iyi bilirsin tanırsın
Doğru diyorsunuz anlatmadan tabi yanlış anlamalar oluyor yani şimdi şöyle sonunda aynı şehirdeyiz benim için geldi ve iş de bulabildi Ben sadece senelerdir birlikte olduğumuz için artık teklif almak istiyorum konuşuyoruz zaten gelecekle ilgili sorunumuz işti onu buldu artık eder diye düşündüğüm için sormak istedim erkekler iş bulduktan sonra ne kadar sürede eder diye saçma olmuş olabilir😁

Ben 33 o 36 evet tabii konuşuyoruz daha yeni iş buldu sorun işti zaten senelerdir benim olduğum şehre geldi de uzun zamandır beraberiz diye ben biraz acele ediyorum gibi artık eder sorun kalmadı diye ondan sordum.
Yahu bu adam o kadar sene nasıl yaşadı ?
Özel ders verseydi,ne bileyim bir sürü dershane,etüt merkezi vs var..
Hadi atanamadi da bir tane özel sektör dahi almadı mı bu adamı.
Diyelim ki uniyi geç kazandı ; 25 yaşında girdi 29 yaşında mezun oldu.
Yine yıllarca bomboş gezmiş oluyor.
İsteyene iş çok,illa öğretmenlik mi yapacak ?
Bir fabrikaya girse şimdiye formen olmuştu.
Bu adamla hayatını birleştirir isen üzülürsün.
Bence aşık oldugun icin doğru bir biçimde düşünemiyorsun 🤷

36 yaşına kadar bir baltaya sap olamamış, yeni ise girmiş adamla evlenmek mi hayaliniz gerçekten?
Birde ne isine girdi de, eşya, düğün derken üstesinden gelecek bunların da evleneceksiniz? Onca yıl sonra girdiği işte ne kadar sebat edecek? 12 yıldır ne şartlarda, nelere göz yumarak birlikte oldunuz kim bilir?12 yıl deyip durmuşsunuz.

Ben ne sorduuum siz neler diyorsunuz kızlar ya valla. ben erkekler ne zaman hazır oluyor evlenme teklifi etmeye iş bulduktan sonra ne zaman eder diye meraktan soruyorum senelerdir beraberiz diyorum. neyse teşekkürler yine de ne diyeyim

Bir bana mı tuhaf geldi???Şimdi iş bulmak zor ama 12 sene önce herşey daha kolaydı.Atamalarda şimdiki gibi bıçak sırtı değildi.Adam bunca yıl ne yedi ne içti bir markete girse şimdi müdür olurdu,bir iş öğrense usta olurdu.Tutarsizlik çok. ya hikayede ya da adamda.İşe girmek için 12 sene bekleyen herşeyin daha uygun olduğu zaman hayatı donduran adam bu yoklukta evlenmek için 2O yıl bekler.Kiralardan, eşyalardan,fiyatların arşı deldiginden haberi yok galiba ....

Ben ne sorduuum siz neler diyorsunuz kızlar ya valla. ben erkekler ne zaman hazır oluyor evlenme teklifi etmeye iş bulduktan sonra ne zaman eder diye meraktan soruyorum senelerdir beraberiz diyorum. neyse teşekkürler yine de ne diyeyim

İlkel misiniz, yani toplumdan çok mu uzaksınız? Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Hepsi farklı ilerler. Siz evlilik konuşuyor musunuz? Birbirinizd söz verdiniz? Mesela günlük konuşurken "şunu evlenirken şöyle yapalım" gibi şeyleri ciddi şekilde konuşuyor musunuz?

Mesela benim erkek kuzenim, kız arkadaşıyla 24 yaşında okulunu bitirmeden evlendi. İlla iş bulup, maaş almak bir teklif için gösterge değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X