Evlilik teklifi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar selam.Erkekler iş bulduktan ne kadar süre sonra evlilik teklif eder?Senelerdir süren bir birlikteliğim var ama yeni işe girebildi o yüzden sormak istedim size.
İşe gırmeden de teklif eder
Bu cok sevmek
Aşık olmakla ılgılı bir mevzu
Aklını kullanamadıgın zaman kitap hesap yapamaadıgın kör Bi mevzu aşk.
Buna baglı olarak da hele Su olsun da hele Bi bu olsun da
Hele şu kadar zaman gecsın de dıye öteleyemez aşık adam

Çok önce bedelli olarak yaptı öğretmen ama atanamadı her yere iş sordu bulamadı daha yeni girecek işte yani ne yapalım olmadı bugüne kadar şimdi iş bulmak öyle kolay değil ki yani.
12 sene iş bulamamak için çok uzun bir süre. İş bulur bulmaz evleneceğiz konseptinden emin misiniz? Yani sevgilinizinde bu düşüncede olduğundan. Çünkü 22 yaşında işsiz birinin hayattan beklentisiyle 36 yaşında çalışan birinin beklentisi farklıdır. Siz iki duruma da uyuyor musunuz arkadaşınızın gözünde?

İşe gırmeden de teklif eder
Bu cok sevmek
Aşık olmakla ılgılı bir mevzu
Aklını kullanamadıgın zaman kitap hesap yapamaadıgın kör Bi mevzu aşk.
Buna baglı olarak da hele Su olsun da hele Bi bu olsun da
Hele şu kadar zaman gecsın de dıye öteleyemez aşık adam
Biz hep iş bulduktan sonra dedik evlenmek için o yüzden sordum zaten

Evet 12 senedir beraberiz askerliğini yaptı ailesine maddi yarar sağlamayı düşünmüyor çalışmak için benim olduğum şehre geldi ve daha yeni işe girecek uzun süredir beraberiz biz onun için

Benim kuzenlerin tamami ogretmen (hepsi farkli branslar) 15 sene once mezun olanda var, 10 sene oncede...

Yani branşi neydi de 12 sene atanamadi ben bunu merak ettim yalan degil.

Ama sizin durumunuza benzer bir cift arkadaşımız vardi, onlar 15. yıllarında artik kizin yeter deyip baskasiyla evlenmesiyle ayrildilar. Acele mi ediyorsunuz? Bence hayir. Atanir atanmaz ilk maasiyla evlenme teklif etmeliydi mesele atanmaksa...

12 sene iş bulamamak için çok uzun bir süre. İş bulur bulmaz evleneceğiz konseptinden emin misiniz? Yani sevgilinizinde bu düşüncede olduğundan. Çünkü 22 yaşında işsiz birinin hayattan beklentisiyle 36 yaşında çalışan birinin beklentisi farklıdır. Siz iki duruma da uyuyor musunuz arkadaşınızın gözünde?
Biz geç girdik daha doğrusu 2. üniversitemizdi ikimizin de 2016da mezun oldu benim okulun belirsizdi uzadı sonra kpss olmadı başka işlere de baktı birşey çıkmadı

Biz geç girdik daha doğrusu 2. üniversitemizdi ikimizin de 2016da mezun oldu benim okulun belirsizdi uzadı sonra kpss olmadı başka işlere de baktı birşey çıkmadı
Bana evlenmek için acelesi yok gibi geldi. Yani önceliği evlilik değil. Şimdi çalışıyor diye fikri değişecek diye bir şey yok. O yüzden soruyorum sevgiliniz evlilikle ilgili ne düşünüyor diye.

22 yaşından beri birliktesiniz karşınızdaki vatandaşta ortalama sizin yaşlarımızda ilişkiye başladı ise 12 sene boyunca tam olarak ne yapıyordu? İşe yeni başladı dediğiniz için soruyorum 34 ve üzeri yaşlardasınız şuan sanırım bu yaşa kadar ne yapıyordu yapıyordunuz?

Hayır tabii ki ben 12 senedir beraberiz diye çalışmak için benim olduğum şehre geldi de girdikten sonra eder mi diye düşündüm
Ay biz de aynı böyle olduk :) askerden geldi, benim olduğum şehirde iş buldu ama yalan olmasın bir kaç ay sonra geldi evlilik teklifi :) 10 sene geçince unutuluyor tarihler :) iş yerinde yöneticim sürekli sorardı geldi mi teklif diye. Çünkü herkeste bir beklenti oluyor o aşamadan sonra :)

Mesela benim için sinyal istanbula gitmesi olmuştu :) yüzüğü istanbuldan alacaktı çünkü. İstanbula gitti geldi benim beklentim tavan oldu :))

Ben ne sorduuum siz neler diyorsunuz kızlar ya valla. ben erkekler ne zaman hazır oluyor evlenme teklifi etmeye iş bulduktan sonra ne zaman eder diye meraktan soruyorum senelerdir beraberiz diyorum. neyse teşekkürler yine de ne diyeyim
Anlaşılan seninki baya zor hazır oluyor,12 sene nedir Allah aşkına.Şimdi düğündü,eşyaydı , altınlardı bir 12 yıl daha beklersin kardeşim.

Evlenmek isteyen ne yapar eder çalışır hazır hale gelirdi.Seninkinin pek evlenmeye gönlü yok gib

Bunun bir formülü var.
Sevdiceğin yaşı x birlikte olduğunuz süre x annesinin kızlık soyadının içindeki sesli harflerin sayısı= Evlilik teklifi etme süresi.

Onun da sizinle en az aynı yaşta olduğunu düşünürsek, bu adam en az 34 yaşında oluyor. 34 yaşında iş bulmuş ya da iş değiştirmiş, daha yeni başka bir şehre yerleşmiş bir adam. Ailesine destek olmayacak olması, ailesinden destek almayacak olmasını da düşündürür bi noktada bana 🤔
O kadar senedir bir ilişkisi olan adam ne istediğini bilseydi çoktan yapardı bana hayat konusunda genel olarak kafası karışık, rayına oturtamamış gibi geldi.
Bence bu soruyu bize sorma vaktiniz geçmiş. Ona sorun ve istekleriniz doğrultusunda ne yapacağınıza karar verip harekete geçin..

Çevremde uzun süre iş bulamayıp atanan erkekler genelde sevgililerini terk edip başkasını buldu

Sorduğum soruyla çok alakasız cevaplar geliyor gerçekten boşverdim sormadım sayıyorum. herkese teşekkürler konu kapanabilir mi Mune Mune

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X