iNGiLTERE Paylasim Alani(Tanisma)

Gecen sene gittim. Gorecegim seyleri gordum. Ben birsey bilmeden konusmam ama birsey bilmeden konusanlar cok var , hatta klavyesi olan herkes yaziyor birseyler. Ne kuyrugu oldugunu haberleri dinle de ogren biraz. Seninle polemige girmek istemiyorum. Istemeyen kalmasin Ingiltere'de cokta yalvarmiyorlar.

bir hastanede gördüğün olayı tüm hastaneler için genelleyemezsin.
gittiğin bir restoranda kötü yemek yedin diye tüm restoranlar kötü mü oluyor mesela...
senin o kendini doktorum diye tanıtmaktan aciz dediğin TÜRK doktorları yaptıkları başarılı operasyonlarla dünya medyasında haber oldular buna londra basını da dahil.
tıp fakültelerinin hali içler acısı diyorsun, ama medyada çıkan haberler bunu söylemiyor.. tıp alanında dünyadaki pek çok ilki tıp fakültelerindeki doktorlarımız yaptı
parası olmayanın hastaneden kovulduğu falan da yok...
yani kısacası yok öyle bir dünya canım..

Artik cevap vermiyorum. Terbiyenize birakiyorum. Benim yazimi alintilamayin. Polemik yaratanlari sikayet ediyorum haberiniz olsun.

Istanbul dogma, buyume. Uni den sonra buraya geldim. Neyse baska zaman konusuruz.

london cnm bende izmirliyim TR de izmirde herhangi bir hastane yada saglik ocaginda hic bir sorun yasamadim
ama devlet hastanesine sayilacak kadar az gittim genelde ozel hastanelere giderdik biz...
neyse burada bazi seyler cok uzun suruyor mektup bekle iste randevu vs vs.o yuzden bende sinir oluyorum...
ben hamile kalamadigim icin cok sabirsizim dogal olarak hemen olsun istiyorum bazi seyler ama hep bekliyoruz ozeller burada cok pahali
neyse herkezin bakis acisi farkli yoksa tabiki avrupa ulkesi burasi bir cok artilari var TR ye gore memnun oldugumuz seylerde cok....
ben ameliyat oldum burada hastanede yattim 10 gun ilgi alaka benim icin turk yemegi bile yapacaklardi bana sordular yemek yiyemiorum diye
fakat ben ilaclardan tat alamadigim icin yemek yiyemiyordum...
neyse sonuc olarak burada yasiyoruz nankorluk etmiyoruz..
herkes fikrini soyledi...:KK16:

london cnm bende izmirliyim TR de izmirde herhangi bir hastane yada saglik ocaginda hic bir sorun yasamadim
ama devlet hastanesine sayilacak kadar az gittim genelde ozel hastanelere giderdik biz...
neyse burada bazi seyler cok uzun suruyor mektup bekle iste randevu vs vs.o yuzden bende sinir oluyorum...
ben hamile kalamadigim icin cok sabirsizim dogal olarak hemen olsun istiyorum bazi seyler ama hep bekliyoruz ozeller burada cok pahali
neyse herkezin bakis acisi farkli yoksa tabiki avrupa ulkesi burasi bir cok artilari var TR ye gore memnun oldugumuz seylerde cok....
ben ameliyat oldum burada hastanede yattim 10 gun ilgi alaka benim icin turk yemegi bile yapacaklardi bana sordular yemek yiyemiorum diye
fakat ben ilaclardan tat alamadigim icin yemek yiyemiyordum...
neyse sonuc olarak burada yasiyoruz nankorluk etmiyoruz..
herkes fikrini soyledi...:KK16:

Ben yasadim anlattim, kimsenin cevap vermesi de gerekmiyor. Bu benim dusuncemdir ki ustune ben bir suru haber cikartirim. Burasi dolar ama ugrasmam diyorum banane. Herkesin dusuncesi kendine. Sana iyi geceler.

Son düzenleme:
Ben yasadim anlattim, kimsenin cevap vermesi de gerekmiyor. Bu benim dusuncemdir ki ustune ben bir suru haber cikartirim. Burasi dolar ama ugrasmam diyorum banane. Herkesin dusuncesi kendine. Sana iyi geceler.

cikartilacak haber cok zaten cikartmayada gerek yok haberlerde hepsi cikiyor cogu zaman malesefff...
sanada iyi geceler...

Dogru Turkiye'de hic iceri bile almiyorlar bazen, parasi olmayani yolluyorlar. Yanlislikla vurulan igneler cocuklari felc ediyor. Hamileler kuyrukta beklerken cocugunu dusuruyor. Yapma Allah askina ya Turkiye'yle karsilastirilamaz bile. Burada acilin duzeni oyle gittin mi olmedigin surece 3-4 saat beklersin. Hukumet kisitlama yaptigi icin hastahaneler cok bekletiyor. Turkiye'de doktor adam kendini doktorum diye tanitmaktan aciz. Universite hastaneleri kirilip dokuluyor. Guleryuz yok, refakatci yok. Ben ne olursa olsun burayi tercih ederim, en azindan insan ayrimi yok, torpil yok. Herkese ayni muamele.

iyi de ben israrla sağlık sisteminden bahsediyorum sen doktorun ve hastane görevlilerinin tavrından. sanırım anlamadın ne kastettiğimi.

evet buradaki sistem tr ile karşılaştırılamaz bile ama yanına yaklaşamaz o yönden.

ama dersin ki torpil, ayrımcılık, nezaket tabi ona da tr yaklaşamaz ancak konumuz bu değil.

Son düzenleme:
zahmet etme sen linklere falan.
bir daha yazmadan,aşağılamadan 2 kere düşün yeterli

Selam semi, londradansin galiba sende , topigimiz bos suan :KK43: seni gordum bir selam veriyim dedim , umarim hamileligin iyi geciyordur sana ve bebisine simdiden saglik diliyorum ins hayirlisi ile tamamina erdirirsin

Istediginiz kadar cirpinin cevap vermedigim kisileri muhattap almiyorum demektir. Sapla samani karistiran kisilerle isim olmaz benim!

Merhaba kızlar ben soru sorucaktım..
İngiltere'ye gelirsek nereleri gezmek gerekir?
Bi de yaşamak nasıl yani zorluk derecesi olsun diğer şeyleri olsun.
Arkadaşlar konuyla alakasız biliyorum ama Blue diye bi grup var onun konser tarihlerini nereden öğrenebilirim İngilteredeki şehirlerin konserleri
Bir de orada konser veriyorlar mı hiç biliyor musunuz ?

selamlarr herkezee nasilsinizzz kizlarr...
napiyorsunuz bu Londranin hergun yagan yagmurunda

Arkadaşlar primarktan alışveriş yapacak ablam benim için kendisi şuan ingilterede yaşıyor.Ve ayakkabı numarası konusunda kararsız kaldık ben 37 numara giyiyorum kalıpların büyükmü kücükmü geleceği konusunda bir fikrim yok.Mesela ordaki 37 numara bana büyük gelirse? bir fikri olan varmı?

Arkadaşlar primarktan alışveriş yapacak ablam benim için kendisi şuan ingilterede yaşıyor.Ve ayakkabı numarası konusunda kararsız kaldık ben 37 numara giyiyorum kalıpların büyükmü kücükmü geleceği konusunda bir fikrim yok.Mesela ordaki 37 numara bana büyük gelirse? bir fikri olan varmı?

4 numara olur ama 37 tam oluyorsa
37.5 istersen 5 numara

kalıp çok farklı değil.

tamam o zaman şansa bırakıyorum cünkü o 39 denemiş büyük gelmiş 38 olmusta :)

kizlar merhaba birsey sorucaktim size,
benim pasaportumun suresi bitti londra konsolosluktan randevu almam gerekiyormus...
bu arada pasaportum eski olandan yeni e-pasaport basvurusu yapmam gerek degil mi?

X