kocamin ayak kokusundan biktim

Her gun ayni konu.isten geliyor ustunu degistirmeden oturuyor.corap kokusu.ustunu degistirse ayagini yikamiyor.ayak kokusu.ailesi de pasakli ama ayagim kokmuyor diyor.kabul etmiyor.hep tartisma cikiyor.yuz kere tartistik ayni sey.guzel dillede soylesem olmuyor.oturma odasi iskence oldu.bazen erkenden uyuyorum.cok soylendigimde buyuk kavga cikariyor bazen.onuda goze alamiyorum.
Ayak kokusu kötü bisey ama bunu esinize onu rencide etmeden soyleyin bnce.Biz kadinlar kendimizi hep hakli ve kusurlu buluruz.Biraz tatli dil sadece

Her gun ayni konu.isten geliyor ustunu degistirmeden oturuyor.corap kokusu.ustunu degistirse ayagini yikamiyor.ayak kokusu.ailesi de pasakli ama ayagim kokmuyor diyor.kabul etmiyor.hep tartisma cikiyor.yuz kere tartistik ayni sey.guzel dillede soylesem olmuyor.oturma odasi iskence oldu.bazen erkenden uyuyorum.cok soylendigimde buyuk kavga cikariyor bazen.onuda goze alamiyorum.

Sen de odayı nefesini kesecek kadar parfümle doldur. Yapacak bir şey yok kusacam yoksa de. Eğer ayak kokuna dikkat etmezsen ben de bana dokunamayacagin kadar pis gezerim de. Ya da sen de banyo yapma günlerce disini fircalama sogan sarmisak falan yee git yanina işkence et

Buna engel olmak için ayakkabısının içine keçe koymayı denedimi?ve her akşam özel ayakkabılar için üretilen spraylerden sıkıp sabaha kadar tutmayı?hergün çoraplarını değiştiriyormu?
Bunları bir dene faydasını göreceksin. .bu seninde eş olarak sorumluluğun zaten..bütün gün ayakkabının içinde terleyip kokması çok normal yani..haa birde içinde naylon bulunan çorap kullanmasın. .pamuklu olanlar çok daha iyi terlemeye karşı. .

Zor bir durum ne denirki defalarca uyarmışsınız kendi bilmesi lazım insan utanır yani evli de olsa kişiler insanın saygısı olması lazım kendine eşine

Hergün yıkaması lazım kokmaması için bide o çoraplarla oturuyor ha çok fena (kusan smile) terkur krem var ayaklarına sürsün terlemesini engelliyor bi nebze etkisi olur ay halılara falan siniyodur bööö :KK17:

O kokular gün boyu havasız kalan bakterilerin kokusu zaten.tıpkı dişimizi fırçalamadığımızda kokmaları gibi..ne kadar iğrenç bir adammış,kusura bakmayın adam resmen mikrop (halk tabiriyle).diş fırçalama yıkanma alışkanlığı nasıl?

Yok artık yaa kadına şunu yapın,bunu yapın diyip,kocasının ayağını nasıl güzelce(!)yıkadığını anlatanlar olmuş..

Erkeklerin ayaklarının sorumluluğunu da mı kadınlar alsın?? Gerçekten şu oryantal kültür olayını iyice abarttınız..Bir adamları elinizle tuvalete sokmadığınız kaldı..Birde normal gibi birbirinize akıl veriyorsunuz.Vücudunun dahi sorumluluğunu alamıcak kadar spastik bir adam bırakın evlenmeyi,toplum içine çıkmasın bir zahmet!!!

Bırakın şu kula kulluk yapmayı,az kendinize saygınız olsun..Her birey kendi vücudundan,kişisel bakımından sorumludur!Bunu yapmayanlar pis ve saygısız insanlardır.Sanki 1 yaşında çocuğa wc eğitimi ,temizlik adabı verir gibi, yok efendim kocalarına ohhh mis diyolarmışta,kocalarda 0-3 zeka hemen heveslenip birden temiz insan oluveriyolarmış..

Hepsi öyle diyil ama evet çoğunluğu öyle umursamaz ola biliyor ne yazıkki.Benim bunları yapan bir babam olmadı.Onun için ne olduğunu tam anlamıyla bilmiyorum.Temizliye çok özen gösteririz evde.Şunuda belirteyim ki insan temizliği aileden öğreniliyor.Terbiye kadar içten öğretilmeli birşey.Aileside öyleyse vay halinize:KK43:

Yok artık yaa kadına şunu yapın,bunu yapın diyip,kocasının ayağını nasıl güzelce(!)yıkadığını anlatanlar olmuş..

Erkeklerin ayaklarının sorumluluğunu da mı kadınlar alsın?? Gerçekten şu oryantal kültür olayını iyice abarttınız..Bir adamları elinizle tuvalete sokmadığınız kaldı..Birde normal gibi birbirinize akıl veriyorsunuz.Vücudunun dahi sorumluluğunu alamıcak kadar spastik bir adam bırakın evlenmeyi,toplum içine çıkmasın bir zahmet!!!

Bırakın şu kula kulluk yapmayı,az kendinize saygınız olsun..Her birey kendi vücudundan,kişisel bakımından sorumludur!Bunu yapmayanlar pis ve saygısız insanlardır.Sanki 1 yaşında çocuğa wc eğitimi ,temizlik adabı verir gibi, yok efendim kocalarına ohhh mis diyolarmışta,kocalarda 0-3 zeka hemen heveslenip birden temiz insan oluveriyolarmış..

Tam doğru canım benim aynen.Allahın kadına verdiği değerden eser koymamışlar.Kadına verilen değeri ve hakkı hiç bir kul veremez zaten kadın kendi kendinin kıymetini anlamalı.Eş hasta olur Allaha için yardım edersin.Can da çıkarılıp verilir ama derecesinde bu kadarda değil ama.Karıştırıyorlar o konuları.Temizliğe bakılmalı mutlaka

Bi hafta boyunca kirli çoraplarını biriktir sonra onun yastık kılıfının içine koy ne bu koku deyince de çok güzel dimi senin kokmayan coraplarindan sana özel yastık hazırladım sevgililer günü hediyem askim dersin....
:KK70::KK70:en mantıklı yol o gibi geliyor

Tam doğru canım benim aynen.Allahın kadına verdiği değerden eser koymamışlar.Kadına verilen değeri ve hakkı hiç bir kul veremez zaten kadın kendi kendinin kıymetini anlamalı.Eş hasta olur Allaha için yardım edersin.Can da çıkarılıp verilir ama derecesinde bu kadarda değil ama.Karıştırıyorlar o konuları.Temizliğe bakılmalı mutlaka

Aynen dediğiniz gibi eş hasta olur Allah korusun altından bile alırsın.Ama nedir bu sapasağlam,eli ayağı tutan allahın hanzosuna ailesinin veremediği temizlik eğitimi yerine kendin temizleme çabası? Birde marifet gibi burda akıl vermek..Yahu adam zaten kendi ayağının sorumluluğunu alamıyosa,babalığın,kocalığınkini hiç alamaz.çok mu arıyosunuz bu tipleri? Birde bunların anaları kokuşmuş oğullarını şehzade zannederler,gelinleri beğenmezler..

Ortadoğuda kadın kendini bu kadar hiç olarak görüp,tek varolma sebebini erkeğe hizmet saydıkça,kadının yeri hiç değişmickj.sonra vay efendim kadına şiddete,tacize hayır..adam seni insan olarak görüyor mu ki..sen onun için ona hizmetli amaçlı yaratılmış bir yaratıksın..

Aynen dediğiniz gibi eş hasta olur Allah korusun altından bile alırsın.Ama nedir bu sapasağlam,eli ayağı tutan allahın hanzosuna ailesinin veremediği temizlik eğitimi yerine kendin temizleme çabası? Birde marifet gibi burda akıl vermek..Yahu adam zaten kendi ayağının sorumluluğunu alamıyosa,babalığın,kocalığınkini hiç alamaz.çok mu arıyosunuz bu tipleri? Birde bunların anaları kokuşmuş oğullarını şehzade zannederler,gelinleri beğenmezler..

Ortadoğuda kadın kendini bu kadar hiç olarak görüp,tek varolma sebebini erkeğe hizmet saydıkça,kadının yeri hiç değişmickj.sonra vay efendim kadına şiddete,tacize hayır..adam seni insan olarak görüyor mu ki..sen onun için ona hizmetli amaçlı yaratılmış bir yaratıksın..

Aynen canım benim ne güzel düşünüyosun.Seviniyorum böyle kadınların var oluşuna valla.Böylelerine açız....:oops:
Bir defa komşu gelmişti evimize sohbet geldi o yere ki kadın dedi kocamın ayağın bile yuyarım dedim ne ne ayak yuması? Şok oldum resmen yani.Bu ne zihniyyet ya eli ayağı tutan birine ben kölelikmi yapıcam ya.
Dinde kadın kocasının cinsi isteğini ödemeli nesil artırmalı yani bu önceliklerki bunu hepimiz hemen hemen biliyoruz ev işleri çocuğa bakmak hatta süt vermek bile kendi isterse olur.Diyor din ki beyenmiyorsan süt anası tut.Eyer kadın yapıyorsa bu onun kocasına olan ikramıdır,sevgisidir ki ailesine sevgiyle hitap hizmet ediyordur dimi? Şimdi soruyorum sizlere.Allah kadına bu kadar değer vermişken bu türlü düşünen kadınlar niçin kendilerini bukadar ucuzlaştıra biliyor bir kadının kendine özgü bi duruşu olmalı yani.

bana dediniz sanırım :)
Sizlerin ilişkileri nasıl bilemiyorum ama eşim benim genelde ayakkabılarımı bağlar, ben onun tırnaklarını keserim, o benim saçlarımı tarar, kulağımı temizler, banyodan çıktığında onu kurularım, birbirimizin dişinin arasında, gözünde, burnunda kalan şeyleri temizleriz falan. Ne bileyim başka çiftler yapmıyo mu bunları hiç?
Yani bunlar bizim için normal. Otur önüme ayağımı yıka demiyor tabiki adam :) bana bi kere bile kalk su getir ya da yemek hazırla da dememiştir şu 10 yıllık ilişkimizde.
bu arada evet ailesi eğitim verememiş olabilir bazı insanlara sizlerin deyişiyle hanzolara :) çünkü bazılarının "ailesi olmayabilir"

İlk zamanlar eşim kendine bakmayı bilmezdi. Eşyalarını değiştirmeyi, çoraplarını üst üste giymemeyi. Adam aile ortamında büyümemiş ki! Çocukken yıkan diyen, tırnağını kestiren, çoraplarını değiştirten bunları öğreten biri yokmuş başında. Ben de çoğu insan gibi bağırarak kızarak pis vs diyerek uyarmak yerine, önce daha düzenli daha temiz olmayı uygulamada gösterip bakımlı daha özenli olduğunda ne kadar hoşuma gittiğini, ondan nasıl etkilendiğimi sözle ve davranışla ifade ederek kendisinde davranış değişikliği sağladım.
Buna ister doğu kafası diyin, ister kulluk diyin. Adamlara tapın dedim sanki :)

Yav bilmiyorum ki belki ben acayibim.

X