Sadece boşanmak ve bu kabustan uyanmak istiyorum

ailesi iyi insanlar ve torunları için deli oluyorlar .
onula ilgili konular aramıza girmedimi biz gayet iyi geçinen birbirine saygılı ve sevgi doluyuz .
İşi bozan o sadece bana yapmıyor ailesine karşıda çok kaba acımasız . onlara tabiki şiddet uygulamıyor ama sözleri hareketleri ile onlarıda cok rencide ediyor .

Birde ailem bana büyüklerime her zaman saygı göstermeyi öğretti. telefonda ağlayaın 60 yaşındaki bir kadına kötü davranmak içimden gelmiyor . Beni hiç bir zaman kötülemediler ve rencide etmediler .
Sadece annesi oda bir anne evladına konduramıyor belkide ( empati kurmaya çalışıyorum )

Belki hata yapıyorum ama en azından iyi ilişkiler çerçevesinde evladımın baba tarafı ile görüşmesini istiyorum .

kötü davranmak asla benim ne tavsiye edebileceğim ne de yapabileceğim bir tarz zaten değil fakat onlarada söylemelisin bence sadece çocuk ile ilgili konuşsunlar seninle onun dışında kendine ait mesafeyi açmalısın diye düşünüyorum. o tarafla samimi olması çocuğunuzun ayrıca o adamın sorunu sizin değil ..

yumuşak olmak kaybettiriyor bunu çok iyi biliyorum

Parafiks çok teşekkürler .
Sanslı bir insanım ailem beni yemedi içmedi özel okulda okuttu , üniversiteyi bittirtti master yapmammda destek oldu , şimdide evladımla yeni bir hayat kurmam için arkamdalar .
Bu açıdan çok sanslıyım , allah yüzüme güldü evladım 1 yaşına girdikten sonra karşıma iyi bir iş çıkardı .şu anda işime tutundum evladımın geleceği için .

onun vereceği maddi hiç bir desteğe ihtiyacım yok ve istemiyorumda , ben oğluma yeterim .buna gönülden inanıyorum ailemin benim için bulunduğu özveriye bende evladım için yapacağım onun iyi biri olmasını iyi eğitim almasını ,beni gururlandırmasını çok çok istyorum . aslında o beni şimdiden gururlandırıyor .
Ben senin yanındayım korkma diyor .

aynı ben ve kate gibi ... ne tesadüf .. keşke bu zamanı beklemeseydin ama olmuş işte ..

mahkemeniz ne zaman?

az kalmış kurtulmaya...

Ama ben kusura bakma şöyle diyeceğim..

Allah o minicik çocuğun annesine kalkan ellerin cezasını versin!!!!

oh be!

az kalmış kurtulmaya...

oh be!

verir mutlaka ...

ama kızıyorum ben bu şiddete boyun eğilincede asla yargılamıyorum ama çocuk kucağında adam sana vuruyor bırak çocuğu odasına kapat kapısını hiç bişey yapamadıysan sende vursaqydın bi kere bari ne bileyim mantıksız konuşuyor olabilirim ama biz kadınlar izin vermememiz lazım buna

düşünsene eğitimli kültürlü ayrıca anne eminimkide güzeldir ....

vursun tekmeyi haketmiyor bu adam sizi onu arkasından üzülmeyin bile ,çünkü şiddet bir hastalık gerçekten, çocukta şiddet eğilimli olacak devam ederseniz birde insan annesini dayak yerken görse psikolojik olarak nasıl bir ruh halinde yaşar Allahım sen koru

sizi takdir ediyorum gercekten. Allah yardimciniz olsun.
Gec veya erken, önemli olan bu karari alabilmek. Bence en dogrusunu yapmissiniz.
Gerisini düsünmemekte fayda var derim...

aynı ben ve kate gibi ... ne tesadüf .. keşke bu zamanı beklemeseydin ama olmuş işte ..

mahkemeniz ne zaman?

Banucum zaten inan kate ve senin konunu takip ederken kendimi size o kadar yakın hissettimki .
Sanki benim okul arkadaşımmısınız gibi :) Kader ortaklığı belkide , her satırınızı okurken inan hem çok üzüldüm , zaman zaman gözlerim doldu .

Ben naif biri olmama rağmen mücadeleyi severim kendi içimde bir sona gelene kadar mücadele ettim belki çocuğum olmasaydı dahada ederdim karakolluk olana kadar belkide hastanelik :KK43: Ama insanın evladı
Kadınlarda bir yaradılıştan gelen bir şey var annelikten gelen belkide muhtac olana zavallı olana yardım etmek onu düştüğü yerden çıkarmak ,bekledim kötüyü düzeltmeye çalıştım ama unuttum kötü kötüdür , değişmez

Ben bu hatayı yaptım hep zor şartlarda büyümüş benim gibi yaşamamış acıları var zaaflrı var zamanla düzelecek olgunlaşacak diye bekledim .

Ama anladım artık ve daha iyilerini hakediyorum , biliyorum . Korkusuzca gezmek alışverişimi yapmak , arkadaşlarımla yemeğe gitmek ailemle gitmek vsvs .

Belki bir gün beni sahiden anlayan biri ile ikinci baharıda yaşarım kimbilir ?

1 ay sonra dava var bekliyoruz askerde gibi gün sayıyorum .

meslektaşım, yaşadıklarına çok üzüldüm; ama her şeyin yoluna girmesini diliyorum ve öyle olacağına da gönülden inanıyorum. Güçlü olduğun, kendini daha fazla ezdirmediğin için de ayrıca tebrik ediyorum. Her şey gönlünce olsun sonrasında...

az kalmış kurtulmaya...

oh be!
Kate Kate ,annem ve babam bana bu güne kadar bir fiskeyi bırak , kinayeli laf bile dememişlerdir.hakaret küfür ben ailemde bilmem öyle şeyler
ama sanmayın benle hiçmi tartışmadılar hiçmi ceza vermediler . her ebeveyn gibi kendimi koruyana dogru yalnışı öğrenene kadar anne ve babalık yaptılar ama saygı ve sevgi her zaman öndeydi..

Annem babam hiçmi tartişmadılar , boşanma arifesine geldikleri günlerde oldu ama siddet hakaret asla aralarında yoktu .

ismi lazım değil ( eşim olur :) Bana bir gün benim baban gibi olmamı bekleme olamam demişti . evet tırnağının ucu bile olamaz .

Parafiks çok teşekkürler .
Sanslı bir insanım ailem beni yemedi içmedi özel okulda okuttu , üniversiteyi bittirtti master yapmammda destek oldu , şimdide evladımla yeni bir hayat kurmam için arkamdalar .
Bu açıdan çok sanslıyım , allah yüzüme güldü evladım 1 yaşına girdikten sonra karşıma iyi bir iş çıkardı .şu anda işime tutundum evladımın geleceği için .

onun vereceği maddi hiç bir desteğe ihtiyacım yok ve istemiyorumda , ben oğluma yeterim .buna gönülden inanıyorum ailemin benim için bulunduğu özveriye bende evladım için yapacağım onun iyi biri olmasını iyi eğitim almasını ,beni gururlandırmasını çok çok istyorum . aslında o beni şimdiden gururlandırıyor .
Ben senin yanındayım korkma diyor .

Şimdiki çocuklar büyüklerden daha duyarlı, destek olmaya daha eğilimli. Allah onların acılarını göstermesin. Gayet verici bir annesin hemen farkediliyor. Ve emin ol gururdan ağlayacağın zamanları da yaşatacak sana evladın. Ailen de destekmiş ne güzel. Artık sana layık olan insanlarla, layık olduğun bir hayatı yaşa....

verir mutlaka ...

ama kızıyorum ben bu şiddete boyun eğilincede asla yargılamıyorum ama çocuk kucağında adam sana vuruyor bırak çocuğu odasına kapat kapısını hiç bişey yapamadıysan sende vursaqydın bi kere bari ne bileyim mantıksız konuşuyor olabilirim ama biz kadınlar izin vermememiz lazım buna

düşünsene eğitimli kültürlü ayrıca anne eminimkide güzeldir ....

vursun tekmeyi haketmiyor bu adam sizi onu arkasından üzülmeyin bile ,çünkü şiddet bir hastalık gerçekten, çocukta şiddet eğilimli olacak devam ederseniz birde insan annesini dayak yerken görse psikolojik olarak nasıl bir ruh halinde yaşar Allahım sen koru

bende bu konuyu psikologa sormuştum siddet içinde büyüyen çocular buna meyilli oluyorlar , bu sebeble oğlumun onunla aynı ortamda buyumesini kesinlikle istemiyorum .bunun için mücadelem .çünkü ben herşeye katlansam bile sideeti geçmeyecek ve şuna sahiden inanıyorum bir gün oğlumada saracak onu da kısıtlamak isteyecek bağıracak cok para harcadın , geç kaldın oğlum gençlik ateşi ya da cocuklukla ona cvp verincede bsacak tokatı . bu sahneyi yaşamak istemiyorum. onun kılına dokunursa işte o zaman olumlerden olum beyenir .

Banu inan bana insanın üstünde bu tip insanlar öle bir baskı kuruyorlarki sen bu muameleyi hakkettiğini düşünmeden edemiyorsun bazen düşün beni o kadar sindirmişti .bunun okumuşlukla malesef hiç bir ilgisi yok . keşke etkisi olsa o zaman bu kadar hata olmazdı yada şu durumlara gelmeden önlem alınırdı .

bu noktalara kadar gelindi üzülmüyorum inan sadece bir an önce hayatımızdan cıksın aramızdaki bağ kopsun .

Şimdiki çocuklar büyüklerden daha duyarlı, destek olmaya daha eğilimli. Allah onların acılarını göstermesin. Gayet verici bir annesin hemen farkediliyor. Ve emin ol gururdan ağlayacağın zamanları da yaşatacak sana evladın. Ailen de destekmiş ne güzel. Artık sana layık olan insanlarla, layık olduğun bir hayatı yaşa....

Ben ve ailemde hakkettiğimiz o huzurlu hayatı yaşamak istiyoruz .

Başka hiç bir dileğimiz yok , tabi allah sağlığımızıda eksik etmesin .

ekonomik ozgurlügünüz varsa cocugunuzu böyle bir ortamda büyütmeyin yoksa benim gibi problemli olurlar...

babam cok problemliydi...evlendim ama ustumde hep bi korku...yaklaşık 3 senedir ehliyetim var kapımda arabam ama tam bir korkak oldugum için dogu dürst kullanamıyorum.esim git diyor carp diyor ama bazen ondan bile korktugumu farketmiyor...

babam cok problemliydi...evlendim ama ustumde hep bi korku...yaklaşık 3 senedir ehliyetim var kapımda arabam ama tam bir korkak oldugum için dogu dürst kullanamıyorum.esim git diyor carp diyor ama bazen ondan bile korktugumu farketmiyor...

inan şu an çok üzüldüm .izin vermeyin buna , .bundan sonrası için vermeyin .
Allah bana güç kuvet versin sağlık versin , ben yeri gelir ekmeğimi taşan cıkarırım ( normalde erkekler yapar ama ) cocuğuma bakarım .benimle bu özelinizi paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim .

bende bu konuyu psikologa sormuştum siddet içinde büyüyen çocular buna meyilli oluyorlar , bu sebeble oğlumun onunla aynı ortamda buyumesini kesinlikle istemiyorum .bunun için mücadelem .çünkü ben herşeye katlansam bile sideeti geçmeyecek ve şuna sahiden inanıyorum bir gün oğlumada saracak onu da kısıtlamak isteyecek bağıracak cok para harcadın , geç kaldın oğlum gençlik ateşi ya da cocuklukla ona cvp verincede bsacak tokatı . bu sahneyi yaşamak istemiyorum. onun kılına dokunursa işte o zaman olumlerden olum beyenir .

Banu inan bana insanın üstünde bu tip insanlar öle bir baskı kuruyorlarki sen bu muameleyi hakkettiğini düşünmeden edemiyorsun bazen düşün beni o kadar sindirmişti .bunun okumuşlukla malesef hiç bir ilgisi yok . keşke etkisi olsa o zaman bu kadar hata olmazdı yada şu durumlara gelmeden önlem alınırdı .

bu noktalara kadar gelindi üzülmüyorum inan sadece bir an önce hayatımızdan cıksın aramızdaki bağ kopsun .

tabiki eğitimle iç bir alakası yok ben onu burayı okuyan ve yaşamamış fakat birgün başına gelirse olay olur olmaz tavrını koysun düşüncesi ile yazdım senle alakalı değil inan ...

çocuk var hiç biri hayatımızdan malesef çıkmayacak o bağ herzaman malesefki olacak ama mesafe konmalı diye düşünüyorum

tabiki eğitimle iç bir alakası yok ben onu burayı okuyan ve yaşamamış fakat birgün başına gelirse olay olur olmaz tavrını koysun düşüncesi ile yazdım senle alakalı değil inan ...

çocuk var hiç biri hayatımızdan malesef çıkmayacak o bağ herzaman malesefki olacak ama mesafe konmalı diye düşünüyorum

evet haklısın , benim bahsettiğim bağ evlilik bağı , bunun bir an önce bitmesini istiyorum.

Baba olarakta tabiki ondan beklenilen şeyler var ama onun bu sorumluğu alıp almayacağı muanmma !3 haftaya yakın oldu tam anlamı ile diyaloglarımız kesileli 2 hafta önce bana mesaj attı, bende oğlunu soruyor herhalde dedim bir mesajı attım beyefendi faturaları ödeyememişte onu haber veriyor , durumu yokmuş .

oğlu aklına bile gelmiyor , bu insan sence ona babalık yaparmı ben sanmıyorum. allah ıslah etsin .

mesafe evt gerekli ama oza zamanla olacak şu an dengeleri sağlamak çok güç önce durumun neticelenmesi gerekiyor bana göre .

Sonrasında su yolunu bulur akar .

inanamıyorum !!!!! arkadaşım çok çok üzüldüm , benimde kolumdaki morlukları görmüşler .
Tabi bunu hemen ona söylemişler nasıl yaparsın diye , kavga sırasında ben ona eğer bana bir daha vurursan kendimi aşağıya atarım demiştim annesine kolundan tuttum çektim kendisini aşşağıya tamasın diye hemen olayı kendine çevirmişti .

Anneside ama sen şöle demişsin vs vs ......

yaaa gözümün içine baka baka ben vurmadım sana dedi..ogün karakolluk olduk biz orda bizle ilgilene polis benim işyerimde geldi dün..naptınız kardeşim felan dedi dedim abi boşanıyoruz ben dava açtım dedim..üzüldüm felan dedi ama belliydi yani dedi psikolojik sorunları var onun dedi..çok belli hayırlısı olsun ama düzelmez hiç bekleme dedi..ogün akıl vemişler bak gitme biraz insalar sinirli uzak dur bi sinirleri yatışsın şimdi gerginler..tamam abi demiş ..zınk arkamızdan eve geldi..polis dioki okadar söledimki dio bide dinlemiş gibi yaptı diyoor..böle tip insanların hiçbişeyden korkuları yok..hani bi aile büyüğü olur onun sözünü felan dinler..bunlar kendi bildiklerini okur..kafa sallar ama yapar yapacağını...annem yan odada kalıyo o beni yatak odasında tartakladı anneme felan bağırdı..çok saygılıydı halbuki evlenmeden önceee ama işte fazla saklayamıyolar elbet gösteriyolar yüzlerini.. Çok şükür kurtuldum ..darısı sana olsun canım..

Son düzenleme:
yaaa gözümün içine baka baka ben vurmadım sana dedi..ogün karakolluk olduk biz orda bizle ilgilene polis benim işyerimde geldi dün..naptınız kardeşim felan dedi dedim abi boşanıyoruz ben dava açtım dedim..üzüldüm felan dedi ama belliydi yani dedi psikolojik sorunları var onun dedi..çok belli hayırlısı olsun ama düzelmez hiç bekleme dedi..ogün akıl vemişler bak gitme biraz insalar sinirli uzak dur bi sinirleri yatışsın şimdi gerginler..tamam abi demiş ..zınk arkamızdan eve geldi..polis dioki okadar söledimki dio bide dinlemiş gibi yaptı diyoor..böle tip insanların hiçbişeyden korkuları yok..hani bi aile büyüğü olur onun sözünü felan dinler..bunlar kendi bildiklerini okur..kafa sallar ama yapar yapacağını...annem yan odada kalıyo o beni yatak odasında tartakladı anneme felan bağırdı..çok saygılıydı halbuki evlenmeden önceee ama işte fazla saklayamıyolar elbet gösteriyolar yüzlerini.. Çok şükür kurtuldum ..darısı sana olsun canım..

evet kesinlikle psikolojik sorunları var ,
bende her tartaklanmadan sonra ona sordum neden yapıyorsun .çünkü sen bunu yaptın , şunu yaptın ben haklıyım vsvs .hep kabahat bede oldu,
Dese bilmiyorum cileden cıkıyorum kontrolümü kaybediyorum , o zaman belki onun derdine bir çare bulurduk . ama evet hiç bir seyden korkulrı yok ve hayatı ben yönetirim benim etrafımda hayat döner ben hayatın etrafında dönmem şeklinde şişkin bir egoları var . korku imparatorluğu kurup herkezi istediği gibi yönetmek istiyor .
Banada sen hiç bir şeyi unutmuyorsun unutmadan nasıl olacak bu iş diye birde laf koyuyordu . yaptığımı telafi edeyim yok , hemsuçlu heme güçlü anlayacağın.
İnşallah ağustos ayına özgür girmek istiyorum .

4 sene sabretmişsin dayanmışşsn elinden geleni yapmışşsın.Sonuç değişmemiş.Ve bence en doğru olanı yapmışşsn.Benm annemle babamda ben 5 yaşındayken ayrıldılar.sonra tekrar barıştılar. 13 sene sonra yıne ayrıldırlar.tabiki o 13 seneyi bide bana sorun..huzursuzlukla anne babanın yanında buyumektnse huzurla sadece annenın yanında buyumeyı tercıh eder her çocuk emin olun..allah hayırlısını nasip etsin hakkınzda..bence doğru olanı yaptnz..

evet kesinlikle psikolojik sorunları var ,
bende her tartaklanmadan sonra ona sordum neden yapıyorsun .çünkü sen bunu yaptın , şunu yaptın ben haklıyım vsvs .hep kabahat bede oldu,
Dese bilmiyorum cileden cıkıyorum kontrolümü kaybediyorum , o zaman belki onun derdine bir çare bulurduk . ama evet hiç bir seyden korkulrı yok ve hayatı ben yönetirim benim etrafımda hayat döner ben hayatın etrafında dönmem şeklinde şişkin bir egoları var . korku imparatorluğu kurup herkezi istediği gibi yönetmek istiyor .
Banada sen hiç bir şeyi unutmuyorsun unutmadan nasıl olacak bu iş diye birde laf koyuyordu . yaptığımı telafi edeyim yok , hemsuçlu heme güçlü anlayacağın.
İnşallah ağustos ayına özgür girmek istiyorum .

ay seninkide ağlarmıydı duygu sömürüsü yapmak için:KK51:

X