Sevgilimin eski karısındaki değişimi anlayamadım

İyileşmiştir, nişanlanmış mesela belki gönlünün istediği gibi sevilmeyi tatmıştır mutsuz bir evlilikten sonra. İnsanın içindeki yaralar iyileşince artık kavgaların bir önemi kalmıyor. Bir de hayatına giren yeni kişiden ziyade, öz babası çocuğuna baba figürü olsun istemiş olabilir. Yani muhtemelen kadın sonunda mutlu olduysa olaylara bakış açısı değişmiştir. Sonuçta boşanmak zor, nice hayallerle sevdiğin insanla kurduğun yuvayı dağıtıyorsun, başlarda o kadında da kızgınlık/kırgınlık olması oldukça doğal. Fakat artık muhtemelen bir önemi kalmadı. Hesabını açık yapması da, boşanma sürecinde ağzı olan konuşuyor özellikle de kadına, dolayısıyla birilerine bir şeyler ispatlamak istediği için olabilir. Hepsi çok doğal özetle. Sizle veya sevgilinizle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yalnız kızmışsınız ama diğer arkadaşlar haklı, bunlar bile sizi huylandırdıysa ileride daha büyük sorunlar yaşamanız olası. Ortada çocuk varsa ömür boyu iletişim halinde olacaklar ve yarın birgün araları daha iyi olabilir, arkadaş gibi de olabilirler.
Boşanalı 10 yıl nişanlı olması da yine uzun süredir mevcut olan bir şey. Arkadaş gibi olmalarını kabul etmeyeceğimi söylemiştim ama dediğiniz gibi bir problem olabilir şuan başka konulara odaklanmak zorundayım. Kıskançlık gibi bir durum değil bu hafta bir araya gelecekler ne değişecek bakacağım artık.

Evlenmedim belki ondan soruyorumdur kimseyi de takip etmiyorum aramadan sonra baktım haliyle ne değistiğini anlayamadım çocukla görüşmesini bile istemiyormuş normalde daha önce boyle bir deneyimim de olmadı güvensizlikten de sormuyorum kadınla da uğraşmıyorum çok uzulebilecegim bir yola mi giriyorum kadının tutumunu ne degistirmis olabilir merak ettim sadece çekinceden soruyorum

Merak ettiğiniz şey sizi öğrendi, kıskanıyor ve çocuğu kullanıyor mu acaba?

Boşandığı adamı niye kıskansın. Çocuk babasını istiyordur, fikirleri değiştir, biraz daha özel alana ihtiyaçı vardır.

Çocukları çekemiyorsanız babalarından uzak durun lütfen. Adı üstünde "baba"

Bakımlı süslü püslü gayet hoşken birden bakımsız halsiz depresif fotoğraflar koysaydı vah vah güzelim kadına noldu acaba diyecek miydiniz? O değişim de sizi merakta bırakacak mıydı?
Ben boşandırmadım bu insanları yıllar geçmiş benim evleneceğim de yok şu aşamada öyle bir planım yok başka bir kadına zorbalık yapmıyorum erkek arkadaşımla hala kavgalı olma durumu devam ediyordu kavga sevgiden doğar bunca yıldır nötr bile olunmadığını kendisine söylemiştim zaten kavga eski eş kaynaklıydı ozur diledigini de kendim duydum. Sadece anlamlandıramadım olayı.

Birçok kadın bir an önce kurtulayım diyerek anlaşmalı boşanma yoluna gidiyor yalnız. Anlaştıkları için değil 😂 bu nasıl bir mantık? Ya da kadın bazı şartlar sunuyor adam da paşa paşa kabul edince anlaşma yoluna gidiliyor. Misal veriyorum tanıdığım birisi karısından boşanmak istedi. Kadın istemiyordu seni süründüreceğim hayatımla oynadın diyordu. Sonra mal paylaşımı yapmamak kaydıyla ikna olmuş. Alınan eşyalar kadına bırakılmış. Kadın bu şartı koşmuş. Anlaşmalı demek sizin anladığınız anlamda bir anlaşma değil. 😂
Ablacım zorlama istersen yine yıllar önce barışma sureci de yaşanmış bunu da bu kadına gercekten zor seyler mi yapti anlamak icin sormuştum ortada sadece anlaşmazlık var yani abartmayalım kimse mağdur değil bana kafayı taktin da kadınla ugraşmıyorum yani

Çocuğunu silah olarak kullanan birisi normal değildir. Garip şekilde yorumlar bu saçmalığı normalleştirmiş. Baba anne ile boşanıyor, çocuk ile değil. Keyfine göre bir gösteriyorum bir göstermiyorum diye bir saçmalık olmaz. O çocuk özellikle kız çocuğu ise yetişkin oldugunda baba eksikliği ile saçma sapan tiplerle olma iihtimali yüksek. Konu sahibinin merak etmesi de çok normal. Çocuk ortaokul çağında, bunca yıl sorun çıkarıp şimdi mi normal olası geldi? Yoksa yeni eşiyle problem olur diye şimdiden çocukla babasının arasını mi yapmaya çalışıyor?

Konu sahibi 2. Olarak sevgilinin dürüst olduğundan emin misin? Daha boşanma sebebini bile bilmiyorsun.

Merak ettiğiniz şey sizi öğrendi, kıskanıyor ve çocuğu kullanıyor mu acaba?

Boşandığı adamı niye kıskansın. Çocuk babasını istiyordur, fikirleri değiştir, biraz daha özel alana ihtiyaçı vardır.

Çocukları çekemiyorsanız babalarından uzak durun lütfen. Adı üstünde "baba"
Hayır konu ben değilim merak ettiğim şey şu yeni nişanlısıyla sorun mu yaşıyor bu sebeple mi tutumu değişti yoksa gerçekten çocuk için mi anlayamadım. Çocukla alakali değil annesinde değişim var her neyse sizin için kutsal bir sıfata sahip olmayan insanlar kötü niyetli oluyor o sebeple açıklamaya dahi gerek duymuyorum ilk kez aşık oldum ve evlenmek de istemiyorum

Sizinle alakalı olabilecek bir durum değildir. Zaten ilgilenmeniz gereken bir durum da değil. Sevgilinizin eski eşi,ne isterse yapar,çocuğu da ister gösterir ister göstermez,onların sorunu. Sizin değil.
Evet benim sorunum değil ama bazı olguları anlamlandırmak istiyorum twitterda takip ettiğim boşanan kadınlar da var gördüğüm kadarıyla süreç farklı isliyor her neyse

Çocuğunu silah olarak kullanan birisi normal değildir. Garip şekilde yorumlar bu saçmalığı normalleştirmiş. Baba anne ile boşanıyor, çocuk ile değil. Keyfine göre bir gösteriyorum bir göstermiyorum diye bir saçmalık olmaz. O çocuk özellikle kız çocuğu ise yetişkin oldugunda baba eksikliği ile saçma sapan tiplerle olma iihtimali yüksek. Konu sahibinin merak etmesi de çok normal. Çocuk ortaokul çağında, bunca yıl sorun çıkarıp şimdi mi normal olası geldi? Yoksa yeni eşiyle problem olur diye şimdiden çocukla babasının arasını mi yapmaya çalışıyor?

Konu sahibi 2. Olarak sevgilinin dürüst olduğundan emin misin? Daha boşanma sebebini bile bilmiyorsun.
Çocuk eksikliği yaşıyordu zaten ve dediğiniz gibi birden iyi olmasını ozur dilemesini anlamadım bir süreç de olmadı ani gelişti. 2. Konu ozel bir konu olduğu için çok girmedim durust olmadiğindan değil benim tercihimdi sadece barisma süreci yaşanıp yaşanmadığını sordum ki zorbalık vb bir durum olsaydı bu konu gündeme gelmezdi diye düşünüyorum. Yani sorsam da kimse suçluydum demez zaten.

Böyle durumlarda güven ama takip et mottosunu kullanırım ben. Bir insan durduk yere bir şey hissetmez. Sessiz kalın bir şey yokmuş gibi. Bu arada ikinci eşler daha kıymetli olur derler şimdiden hayırlı olsun :)

Hayır konu ben değilim merak ettiğim şey şu yeni nişanlısıyla sorun mu yaşıyor bu sebeple mi tutumu değişti yoksa gerçekten çocuk için mi anlayamadım. Çocukla alakali değil annesinde değişim var her neyse sizin için kutsal bir sıfata sahip olmayan insanlar kötü niyetli oluyor o sebeple açıklamaya dahi gerek duymuyorum ilk kez aşık oldum ve evlenmek de istemiyorum

Kutsal sıfat derken neyi kast ettiğinizi anlamadım.

Evet çocukla alakalıdır. Baba olduğu için. Sizin ilişkinizle alakası yoktur. Yoksa boşanmazdı.

İnsanlar değişir. Hep aynı kalmak zorunda değiliz. Kadın belki tedavi oldu, belki iyileşti, belki nişanlısı ile vakit geçirmek istiyor. Konu çocukla alakalı değil de, sizinle mi alakalı.

Ayrıca hiçte kötü niyeti bir insan değilim. Ama kişi nasılsa herkesi öyle sanırmış.

Böyle durumlarda güven ama takip et mottosunu kullanırım ben. Bir insan durduk yere bir şey hissetmez. Sessiz kalın bir şey yokmuş gibi. Bu arada ikinci eşler daha kıymetli olur derler şimdiden hayırlı olsun :)
Ben de öyle düşünüyorum durduk yere aniden her şey bir araya gelmez doğaya aykırı sessiz kalma aşamasında takılacağım. Twitterda boşanalı yıllar olan birkaç kadını da takip ediyordum açıkçası bu aşamada onların tweetleri de aklıma geliyor insanız neticede.

Kutsal sıfat derken neyi kast ettiğinizi anlamadım.

Evet çocukla alakalıdır. Baba olduğu için. Sizin ilişkinizle alakası yoktur. Yoksa boşanmazdı.

İnsanlar değişir. Hep aynı kalmak zorunda değiliz. Kadın belki tedavi oldu, belki iyileşti, belki nişanlısı ile vakit geçirmek istiyor. Konu çocukla alakalı değil de, sizinle mi alakalı.

Ayrıca hiçte kötü niyeti bir insan değilim. Ama kişi nasılsa herkesi öyle sanırmış.
Anne olduğu için direkt beni eleştiriyorsunuz halbuki kadına yönelik bir suçlamam olmadı değişimin nedenini sordum boşanma dediğiniz şey sevseydi boşanmazdı gibi basit bir temele sahip değil malesef. Çok rahatsız mıyım değil miyim bilmiyorum bile çünkü bu konuyla ilgilenecek vaktim de yok ayrıladabilirim yani benim için bir şey fark etmiyor sadece gereksiz bir durumun ortasında kalmak en istemediğim şey

Merhaba, boşanmış çocuklu bir adamla sevgiliyim. Normalde sevgilim eski eşine karsi nötrken eski eşi kavgalıydı hatta cocugu pek gostermiyordu. Ne olduysa her şey birden değişti arayıp yardım istedi cocukla iletisim kurmasi için davet etti hesabını bile herkese açık hale getirmiş bu kadın şuan nişanlı anlayamıyorum gercekten cocuk için mi her sey yoksa başka bir durum olabilir mi?
Çocuğunu tabi ki gösterecek,her zaman da iletişim halinde olacaklar normali bu zaten. Sizin sevgilinizi isteseydi boşanmazdı zaten.
Sizde kadını takip etmeyi bırakın,size profilinden,nişanından vs.

Merhaba, boşanmış çocuklu bir adamla sevgiliyim. Normalde sevgilim eski eşine karsi nötrken eski eşi kavgalıydı hatta cocugu pek gostermiyordu. Ne olduysa her şey birden değişti arayıp yardım istedi cocukla iletisim kurmasi için davet etti hesabını bile herkese açık hale getirmiş bu kadın şuan nişanlı anlayamıyorum gercekten cocuk için mi her sey yoksa başka bir durum olabilir mi?
Eski eş yeni bir hayata adım atmaya niyetlendiğinde genel de karşı taraf bi turum değiştiriyor. Psikolojik bişi heralde. Aslında o adamı tekrar istediğinden de değil ama net bir açıklaması yok.
Ama bu vesile ile çocuğuyla iletişimi artarsa çok güzel bir olaya vesile olmuş olursunuz

Cok kurcalamayin bosverin kadini .
bosanmis bir adamin sizi cok cabuk birakacak kapasitede oldugunu unutmayin.
kadini takmayın yorum yapmayin ortada cocuk var o hep agir gelecek herseyden

Ne güzel çocuğu görmüyordu sapsız üzüm gibi eski eşle de iletişimi yoktu . Şimdi niye sizin tekere çomak sokuyor . Yani sapsız üzüm çok fazla evlenmemiş adam . Onlardan biriyle birlikte olsanız . Ortada çocuk var ya hani istedikleri kadar iki insan zitlassin bir şekilde iletişim kurmak zorundalar . Bu çocuklar daha istemeye gelinecek , düğünü olacak anne baba olarak onların bağı hep devam edecek .

Burada yıllardır bu konulara denk geliyorum . Hiç şaşmaz yine kadınlar hep hemcinslerini çocuğuyla tehdit eden , eski kocası bir bakış atsa ölüp geberecek , sorunlu ve kavgalı eski karıları var. Cidden bu tasviri yapanlar da hep kadınlar . Biraz gerçekçi muhakeme edebilen kadın görmedim. Ama korkmayın kadınlar boşanmak istemedikleri adamla boşanmaz. Sosyal medyasını eski eşine gösterse nolur göstermese ne olur

Senden olmaz.

napsınlar senin sümsük sevgilini? kadın boşamış umurunda olsa boşamazdı. sizin triplerinize ayar oluyorum. boşanmış çocuğu var çocuk için illa konuşacaklar. çocuk olmasa eminim muhattap bile olmak istemez kadın.

Ne güzel çocuğu görmüyordu sapsız üzüm gibi eski eşle de iletişimi yoktu . Şimdi niye sizin tekere çomak sokuyor . Yani sapsız üzüm çok fazla evlenmemiş adam . Onlardan biriyle birlikte olsanız . Ortada çocuk var ya hani istedikleri kadar iki insan zitlassin bir şekilde iletişim kurmak zorundalar . Bu çocuklar daha istemeye gelinecek , düğünü olacak anne baba olarak onların bağı hep devam edecek .

Burada yıllardır bu konulara denk geliyorum . Hiç şaşmaz yine kadınlar hep hemcinslerini çocuğuyla tehdit eden , eski kocası bir bakış atsa ölüp geberecek , sorunlu ve kavgalı eski karıları var. Cidden bu tasviri yapanlar da hep kadınlar . Biraz gerçekçi muhakeme edebilen kadın görmedim. Ama korkmayın kadınlar boşanmak istemedikleri adamla boşanmaz. Sosyal medyasını eski eşine gösterse nolur göstermese ne olur
Sorunlarınız var bence sizin. Bekar biriyle olsam da kolay olmuyor benim için süreçler sırf evlenmiş diye aşık olduğum kisiden vazgeçmem mi gerekiyor böyle bir durum var ve sadece sordum evlenmek kimseden faydalanmak gibi planlarım da yok daha önce böyle bir deneyimim yok çok farkli bir durumla karşılaştım vazgeçmek için kendimi zorladım yapamadım sorun kimde bilmiyorum ama ne yapabilirim kimse doğruları söylemez çocuğunuz varsa çocuk endişeleri farklı bile deseniz yeterliydı nihayetinde evlilik için iki taraf da birbirini seçmiş yanlış absürt bir seçim de olsa siddet aldatma yoksa iki taraf da hatalıdır. Bir sorudan saldırganca tutum sergilemeye gerek yok

X