2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Arkadaşlar Türkiye’ye geldim, bu ne yahu baya sıcakmış hava! Güneş kremi ne kullanıyorsunuz bebeklerinize? Alayım derhal.
Ben babysebamed +50 faktör aldım. Doktor kullanabilirsin dedi bana. Oğlumda sorun yok ama kızım kabardı. Benim suçum, yenileyemedim.
Hangi şehirdesin çok sıcak? Ben her gittiği yerde üşüyen biriyim. Hatta şu resmi dün çektim 😂 üstümde kapşonlu polarla oturup üşüdüm bütün gün 😂

Eklentiler

• IMG_2964.jpeg
    IMG_2964.jpeg
    209,7 KB · Görüntüleme: 23
25 derecenin üstünde azıcık terli kalmaktan üşümez diye düşünüyorum ama hava şartları vs bişey değişti mi? Camları açmazken açar olmak, havanın kirlenmesi, nemlenmesi vs. ? Kontrol ne zaman?
Anlayamadim işte, 30 derecelerden hafta sonu 20ye düştü o zaman üşüttü sanıyorum ama artık geçmesini beklerdim

Kızlar egzaması için bu ikisini kullandım ama sabah akşam değil, günde 4-5 kere sürdüm. Bayağı iyileşti. Hangisinden bilmiyorum.
Kızım güneş alerjisi oldu. Krem sürdüm ama her denize girip çıktığında yenileyemiyorum. Bi ayağı hep denizde çünkü. Ona da sürdüm şimdi. Bakalım iyi gelecek mi.
Oo uzun oldu tatil sanki bebiş nasıl, denize girdi mi, orası da kummus yere koyabiliyo musun nasıl zaman geçiriyor?

Ben babysebamed +50 faktör aldım. Doktor kullanabilirsin dedi bana. Oğlumda sorun yok ama kızım kabardı. Benim suçum, yenileyemedim.
Hangi şehirdesin çok sıcak? Ben her gittiği yerde üşüyen biriyim. Hatta şu resmi dün çektim 😂 üstümde kapşonlu polarla oturup üşüdüm bütün gün 😂
Antalya’ya geldik. Çocuk doğduğundan beri ilk defa 20üstü derece gördü, ayakları terliyo😂
Asla vazgeçemem ♥️
Bundan da bakıyorum hemen

Çok sağolun

Anlayamadim işte, 30 derecelerden hafta sonu 20ye düştü o zaman üşüttü sanıyorum ama artık geçmesini beklerdim

Oo uzun oldu tatil sanki bebiş nasıl, denize girdi mi, orası da kummus yere koyabiliyo musun nasıl zaman geçiriyor?
Yok canım yere koyamıyorum, rüzgar çok esiyor, kum geliyor, bi de gözüne güneş geliyor. Kucakta duruyor, bebek arabasında uyutuyoruz, tentesini kapatıyoruz. Denize burnu akıyor diye eşim bir kere soktu bir dakika anca. Kafasını da soktu hatta çocuk bütün gün ve gece uyudu, çok korktum. Sonra uyandı ve burnu kurumuştu gerçekten. Ben üşüdüğüm için bi daha denize sokturmadım. Biz arkadaşın evinde kalıyoruz ondan bu kadar uzun oldu. Pazartesi döneceğiz inşallah.

Antalya’ya geldik. Çocuk doğduğundan beri ilk defa 20üstü derece gördü, ayakları terliyo😂

Bundan da bakıyorum hemen

Çok sağolun
Sen de kanadadan antalyaya jet lag etmişsin çocuğu 😂
Of her yerde üşürüm bi çukurovada terlerim. Hayatta hiç bi yerde mutlu olmadım. Yine en iyisi istanbul 😂

Yok canım yere koyamıyorum, rüzgar çok esiyor, kum geliyor, bi de gözüne güneş geliyor. Kucakta duruyor, bebek arabasında uyutuyoruz, tentesini kapatıyoruz. Denize burnu akıyor diye eşim bir kere soktu bir dakika anca. Kafasını da soktu hatta çocuk bütün gün ve gece uyudu, çok korktum. Sonra uyandı ve burnu kurumuştu gerçekten. Ben üşüdüğüm için bi daha denize sokturmadım. Biz arkadaşın evinde kalıyoruz ondan bu kadar uzun oldu. Pazartesi döneceğiz inşallah.
Her yer soğudu bizde Pazartesi gittik. Ben otomatik açılan çadır aldım, rüzgardan korudu iyi oldu, uyuyunca da yatırdım. Semsiye derdim de olmaz. Eger yine giderseniz tavsiye ederim, parka bahceye de kolaylık bence

n11'den Lixada Otomatik Anında Açılır Plaj Çadırı Hafif Dış seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Kızımın sabah ve akşamki ek gıdalarına bugün öğle için sebze de ekledik (patates+kabak). Suratını buruşturarak yedi çiçeğim, değişik geldi tadı 😊 Doktorumuz ek gıdaları destekli oturarak yesin dedi. Biz çocuk doktoruyla değil alerji doktoruyla ilerliyoruz biliyorsunuz. Diş kaşıma için bize sebze önermedi.

Kızımın sabah ve akşamki ek gıdalarına bugün öğle için sebze de ekledik (patates+kabak). Suratını buluşturarak yedi çiçeğim, değişik geldi tadı 😊 Doktorumuz ek gıdaları destekli oturarak yesin dedi. Biz çocuk doktoruyla değil alerji doktoruyla ilerliyoruz biliyorsunuz. Diş kaşıma için bize sebze önermedi.
Canım aniden bir sey olsa mama sandalyesinden kilidi çıkartıp müdahale etme konusunda ne düşünüyorsun? Genelde gözüm karadır ama bu düşünce beni çok korkutuyor

Canım aniden bir sey olsa mama sandalyesinden kilidi çıkartıp müdahale etme konusunda ne düşünüyorsun? Genelde gözüm karadır ama bu düşünce beni çok korkutuyor
Beni de aşırı korkutuyor, şimdilik koltuk kenarında bir tarafına da yastık koyarak yedirmeye çalışıyorum. Oturarak yemeye biraz daha alışınca ancak o zaman mama sandalyesine geçebilirim gibi geliyor.

Beni de aşırı korkutuyor, şimdilik koltuk kenarında bir tarafına da yastık koyarak yedirmeye çalışıyorum. Oturarak yemeye biraz daha alışınca ancak o zaman mama sandalyesine geçebilirim gibi geliyor.
Kızlar bu arada fikir olsun, işyerime ilk yardım eğitimi almak istediğimi söyledim, bizde planlı eğitim gözükmüyormus, il sağlık müdürluguyle koordine kurup beni kursiyer olarak başka bir kuruma gondereceklermis ilk yardım eğitimi almaya. Belki sizin çalıştığınız yerlerde de böyle bir imkan vardır. Aslında ben kurumdan bağımsız ilgili yeri aradım acil sağlık hizmetleri gibi bir yer olmasi lazım adı ama baglanamamistm kaldı öyle doğrudan oradan da kurs vardır diye düşünüyorum.

Kızlar ne zaman ek gıdaya başladınız bizimki 4 ay 21 günlük bir kaç güne tadimlara başlasam mi hiçte hevesli değil ama

Kızımın sabah ve akşamki ek gıdalarına bugün öğle için sebze de ekledik (patates+kabak). Suratını buruşturarak yedi çiçeğim, değişik geldi tadı 😊 Doktorumuz ek gıdaları destekli oturarak yesin dedi. Biz çocuk doktoruyla değil alerji doktoruyla ilerliyoruz biliyorsunuz. Diş kaşıma için bize sebze önermedi.
Catalla mj ezdin canim puturlu mu yerken yutkunurken zorlandi mi ben de yogurtla basladim yarin 3.gun ispanak verecek misin

X