2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Nasil iyi geldi ben de taktim kafaya gidince napacagim diye olama daha var gitmeme
Yani ev ortamından çıkmak, azıcık makyaj yapıp insan içine karışmak, üzerinde kusmuk ya da salya olmayan kıyafet giymek, her ne kadar meslekten illallah etsem de işe dair müvekkillerle konuşmak, sonrasında ortağım ve arkadaşımla yemek yemek güzeldi 🥹

tabi her 15 dakikada bir toplantı esnasında önümdeki bilgisayardan whatsappı açıp çaktırmadan anneme yazdım, uyudu mu ağladı mı içti mi sütünü diye. Ama eve koşarak geldim yol bitmedi. Böyle böyle alışıcaz bebişle işe.

Bugün bende aynı durumdaydım bedenim sağ sağ ama ruhum yok modunda takılıyorum😢 3.5 saat uyudum bu gece onunla günü bitrmeye çalışıyorum
Yaa en sevdiğim videolardan 😂 ama ruhum yook

Canım doktor bize aç ver dedi ama mama içine nasıl vericez. Mama bitene kadar anca 6 damlayı icmis olur oda doyar. Yetiskinlerde bile demir ilaci süt urunlerinden yarım saat bir saat önce diyorlar

Canım bende yazmistm daha önce. Bulunduğun ortam değişince bi yenileniyorsun, enerjik oluyosn mental anlamda da iyi geliyor. Haftasonu daha uyuşuk oluyorum
Merak etme bebelerin demir ilacı sütle etkileşime girmiyormuş. Doktor özellikle söyledi ilginçtir dedi yetişkinlerin süt ürünleri ile birlikte alınmaması gerekirken bebeklerin bu demir ilacını emzirmeden hemen önce/sonra fark etmeden verebilirsin.

Canım doktor bize aç ver dedi ama mama içine nasıl vericez. Mama bitene kadar anca 6 damlayı icmis olur oda doyar. Yetiskinlerde bile demir ilaci süt urunlerinden yarım saat bir saat önce diyorlar
Ben ılk yazdığında sormustum ac veya tok farketmez demıstı. Kı bugun de mamaya karıstırabılırsın dedı..

Aminnn kesinlikle geçiyor. Ve sağlık en önemli şey bu hayatta.
Oğlum doğdu doğalı uykuda el ve ayak titremesi vardı epilepsiden şüphelendik 25 günlükken eeg bile çekildi yavrum ve ben o anlatı yakalayıp videoya alabilmek için gecelerce günlerce uyumadım oğlum uyuyodu ama ben gözümü kırpmıyodum o anları kaçırmayayım doktorum net görsün diye. O yüzden o bekleyiştense böyle uykusuzluk olsun geçicek çünkü en azından sağlığı olsun diyosun.
Ama bazende robot değiliz uyumak istiyorum diye haykırıyorum 😀
Sonucu nasıl çıktı

Demir ilacını içirmekte çok zorlanıyorum. Kaşıkla veriyordum artık ağzını açmamaya başladı uyanık 😅 şırıngayla vereyim dedim onda boğazına kaçıyor. Siz nasıl veriyorsunuz önereceğiniz yöntem var mı?

Bebişlerinize zeytinyağı veriyor musunuz hiç? Yani şimdi ekgıda zamanı da geliyor ya organik bebek zeytinyağı alıcak mısınız? Bizde kayınvalidemlerin kendi bahçelerinden yaptırdıkları zeytinyağı var organik ona güveniyorum ama pH vs önemli ya bu konularda siz ne düşünüyorsunuz?

Bebişlerinize zeytinyağı veriyor musunuz hiç? Yani şimdi ekgıda zamanı da geliyor ya organik bebek zeytinyağı alıcak mısınız? Bizde kayınvalidemlerin kendi bahçelerinden yaptırdıkları zeytinyağı var organik ona güveniyorum ama pH vs önemli ya bu konularda siz ne düşünüyorsunuz?
Ya ben evdeki komili falan ne varsa veriyorum bir kaşık kaka yapamayınca. Yemek yaparken ek gıda için küçük organik alırım belki. Ben hiç yiyemiyorum o halis yağları 🤦‍♀️

Bir haftadır oğlumun kolunda Egzama var. bu durumda olanlar bu konuda ne yapıyor?
Bioderma atoperm kremi ve şampuanı benim kızımda da oğlumda da çok etkili oldu kızım özellikle alerjik bi bebekti konaklardan ve vücudundaki egzemalardan onunla kurtulmuştum şimdi oğlumada direk onu kullandım hiç konak vs olmadı

Eklentiler

• IMG_5145.jpeg
    IMG_5145.jpeg
    97,7 KB · Görüntüleme: 11
Ek gıdaya geçeli bir hafta oldu, sabah-akşam pirinç unu-alerji mamasıyla hazırlanan bir ek gıdası var ben onun içine yarımşar kaşık koyuyorum. Yarından itibaren de sebze çorbası eklenecek, doktor ona da koy dedi. Ek gıda sürecinde ister istemez kabızlık olabiliyor deyip kendi önerdi. Bizde de kuzenimin kendi bahçelerinden yaptıkları zeytinyağı var onu kullanıyoruz. Çok şükür henüz kabızlık yaşamadı.

Ya ben evdeki komili falan ne varsa veriyorum bir kaşık kaka yapamayınca. Yemek yaparken ek gıda için küçük organik alırım belki. Ben hiç yiyemiyorum o halis yağları 🤦‍♀️
Ek gıdaya geçeli bir hafta oldu, sabah-akşam pirinç unu-alerji mamasıyla hazırlanan bir ek gıdası var ben onun içine yarımşar kaşık koyuyorum. Yarından itibaren de sebze çorbası eklenecek, doktor ona da koy dedi. Ek gıda sürecinde ister istemez kabızlık olabiliyor deyip kendi önerdi. Bizde de kuzenimin kendi bahçelerinden yaptıkları zeytinyağı var onu kullanıyoruz. Çok şükür henüz kabızlık yaşamadı.
Bende bi kaç sefer 5 gün falan kaka yapmamıştı o zaman vermiştim evdeki zeytinyağından ekgıda da onu kullanırım herhalde dedim ama sizlerinde fikrini merak ettim 🌸

Arkadaşlar, kızımın saçında küçük noktalar hâlinde geçmeyen konaklar var, azıcık. Ne yaptıysak geçmedi, bir öneriniz var mı?

Bende bi kaç sefer 5 gün falan kaka yapmamıştı o zaman vermiştim evdeki zeytinyağından ekgıda da onu kullanırım herhalde dedim ama sizlerinde fikrini merak ettim 🌸
Ben ek gıdaya geçmeden önce de kullanıyordum, yan komşum çocuk doktoru. Kızım aylıkken o dedi bana kabızlık veya aşırı gaz durumu hissedersen bir çay kaşığı verebilirsin diye. Ara ara verdim ben de. Rahatlattı bayağı.

X