2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Bebişlerinize zeytinyağı veriyor musunuz hiç? Yani şimdi ekgıda zamanı da geliyor ya organik bebek zeytinyağı alıcak mısınız? Bizde kayınvalidemlerin kendi bahçelerinden yaptırdıkları zeytinyağı var organik ona güveniyorum ama pH vs önemli ya bu konularda siz ne düşünüyorsunuz?
Ben zeytnyağını ayvalıktan soğuk sıkım getirtiyorum ondan 1 çay kaşığı veryorum ara ara

Her duş öncesi yapıyorum, hâlâ geçmedi. Sebamed kullanıyoruz acaba şampuan değiştirsek işe yarar mı?
Bence değiştirin mustela kullanıyordum sebamed konsk geçirir dediler aldım daha kötü ysptı sonra işte dermatologa götürdüm o bioderma şampuanını verdi yukarıda resmini paylaştım onunla çözüm bulmuştuk biz. Oğluma direk onu kullandım 5 aydır hiç konak olmadı.
Alt komşumun oğlu aşırı konaklıydı kaşları bile onada doktoru o şampuanı vermiş ve düzeldi

Bence değiştirin mustela kullanıyordum sebamed konsk geçirir dediler aldım daha kötü ysptı sonra işte dermatologa götürdüm o bioderma şampuanını verdi yukarıda resmini paylaştım onunla çözüm bulmuştuk biz. Oğluma direk onu kullandım 5 aydır hiç konak olmadı.
Alt komşumun oğlu aşırı konaklıydı kaşları bile onada doktoru o şampuanı vermiş ve düzeldi
Teşekkür ederim 🍀

Arkadaşlar, kızımın saçında küçük noktalar hâlinde geçmeyen konaklar var, azıcık. Ne yaptıysak geçmedi, bir öneriniz var mı?
Bizde bir kere oldu hindistan cevizi yağını sürdüm beklettim. Banyo yaptırdım sonrasında sıcak su etkisiyle hepsi kalkmıştı konak tarağıyla taradım döküldü ve bi daha olmadı

Bebişlerinize zeytinyağı veriyor musunuz hiç? Yani şimdi ekgıda zamanı da geliyor ya organik bebek zeytinyağı alıcak mısınız? Bizde kayınvalidemlerin kendi bahçelerinden yaptırdıkları zeytinyağı var organik ona güveniyorum ama pH vs önemli ya bu konularda siz ne düşünüyorsunuz?
Ben 2n14 sitesinden aldim ek gida icin
Oncesinden icirm8stim

Arkadaşlar merhaba, bir şey soracağım sizlere…
Özellikle son 3-4 gündür ilk doğduğu gibi 2 saatte bir acıkıyor, uykudan ağlayarak acıkmış uyanıyor, uyku eğitimi vermiştim ama şimdi yalnızca omzumda uyuyor. Yatağa bıraktığım an kıyametleri koparıyor. Sizin de böyle durumlar yaşandı mı?
Sevgiler

Arkadaşlar merhaba, bir şey soracağım sizlere…
Özellikle son 3-4 gündür ilk doğduğu gibi 2 saatte bir acıkıyor, uykudan ağlayarak acıkmış uyanıyor, uyku eğitimi vermiştim ama şimdi yalnızca omzumda uyuyor. Yatağa bıraktığım an kıyametleri koparıyor. Sizin de böyle durumlar yaşandı mı?
Sevgiler
Gece emme işi çok değişiyor bizim, geçen ay kesintisiz 6-7 saat uyuduğu da oldu (çok nadir) ama bu ay asla o kadar uzun süre uyumuyor. Uyanıyor, emiyor. Gün içinde de benim kiz su an sağa sola bakmaktan, her duyduğu sese sürekli kafa çevirmekten doğru düzgün ememedigi için sık emziriyorum ben. Uyku için bir şey diyemeyeceğim, ben o işi henüz çözemedim🤦🏻‍♀️🙈 Ama kızım da gün içinde asla yatağında uyumuyor, uyuduğu yerden bırakınca hep uyanıyor. Ben de artık bırakmıyorum, nerede uyuyorsa orada devam ediyor.

Kizlar bebeginiz sizden ve babadan baskasinda duruyor mu onla vakit geciriyor mu benim kiz annem bende asla durmuyor hemen beni istiyor napacagim

Arkadaşlar, kızımın saçında küçük noktalar hâlinde geçmeyen konaklar var, azıcık. Ne yaptıysak geçmedi, bir öneriniz var mı?
Konak tarağı ya da dede taragiyla diplerden tara canım, ters düz et sağa sola tara havalandır kökleri. Bizimde kaşında olmuştu, parmağımi biraz sürtmek zorunda kaldım öyle geçti
Kizlar bebeginiz sizden ve babadan baskasinda duruyor mu onla vakit geciriyor mu benim kiz annem bende asla durmuyor hemen beni istiyor napacagim
Haftasonu iki gün boyunca yirmi otuz kisilik misafir vardi bizde her dakka yanlarına gittik. Biri bitiyor digeri istiyor kucağına. En başta iyiydi, sirinlik yapiyodu mutlu oluyodu derken ikinci gün insan görünce ağlamaya başladi. Bugün de odanin içinde bile göz hizasında olmadigimda agliyor.

Bir haftadır oğlumun kolunda Egzama var. bu durumda olanlar bu konuda ne yapıyor?
Ben tamda bu durumdayım babenin pediatri serisinden bioderma atoderm serisine geçtim günde dört beş kez nemlendiriyorum iyiye gitti sanki bizşm iki kolda ve tek kaşında vardı aslında babe çok iyi gelmişti ama konak vs olmadık ama artık nemlendirmesi yeterli gelmiyor demekki

Son düzenleme:
Ben tamda bu durumdayım babenin pediatri serisinden bioderma atoderm serisine geçtim günde dört beş kez nemlendiriyorum iyiye gitti sanki bizşm iki kolda ve kaşında vardı
Sağol canım. Bunu diğer arkadaşlar da çok önerdi. Ben steilotopia mustela aldım. Bi de mustela cold krem aldım. Sürekli sürüp duruyorum. Kızımın da cildi çok kuru. Benim de yüzüm atopik dermatik acne rozasea. Hepimize sürüp sürüp duruyorum 😂 yakında biter, biodermayı denerim.

X