Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
Su tutuyor vucut birazda bende çok yemedim diyorum ama çaktırmadan yiyorum sanırım çok bulantım olmadı çünkü 😢
Ben pek yiyemiyorum da yani yemege calsiiyorum ağzımın tadı yok ne tatlı ne ekşi canım hiç birşey istemiyor yemek yerken ne ağzım mutlu nede midem ama aldık bir şekilde ama benim göğüslerim büyüdü kocaman oldular

Kızlar selam 🌸🍀
Nasılsınız? 12+1 olduk biz çok şükür. Herşey çok şükür yolunda ama bulantılarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz? Size iyi gelen neler var prilam dışında😃 Oda iyi geliyor mu bilemedim. Günde 3 tane içiyorum ama geceleri bulantım çok yoğunlaştı. Su bile içemiyorum.
Sabahları da erken saatte sarı su kusmaya başladım. Geceleri yatmadan ekmek peynir yiyordum tutsun midemi diye doktorum hayır ekmek yok dedi. 😒 Geçen hafta bir anda kesildi bulantılarım dedim artık bitti. Dönüşü muazzam oldu..

Kızlar selam 🌸🍀
Nasılsınız? 12+1 olduk biz çok şükür. Herşey çok şükür yolunda ama bulantılarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz? Size iyi gelen neler var prilam dışında😃 Oda iyi geliyor mu bilemedim. Günde 3 tane içiyorum ama geceleri bulantım çok yoğunlaştı. Su bile içemiyorum.
Sabahları da erken saatte sarı su kusmaya başladım. Geceleri yatmadan ekmek peynir yiyordum tutsun midemi diye doktorum hayır ekmek yok dedi. 😒 Geçen hafta bir anda kesildi bulantılarım dedim artık bitti. Dönüşü muazzam oldu..
Benimde böyle oldu. Bitti sandım hop döndü. Bana belki tuzlu kraker iyi geldi. Açıkçası hiçbirşey iyi gelmedi ne yediysem kustum ama kısa sürdü ara ara yokluyor ama şimdikilerde daha iyi gibi. Zaten 5 kilo verdim ben sen düşün 😃

Kızlar yazmışsınız işte sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum falan diye ya ben sağlıklı geç beslenmeye çalışıyorum sadece. Birşeyler yersem hah diyorum çocuk birşey yiyecek. 3 aydır daha bir kez balık yedim et tavuk yok hayatımda . Yiyemiyorum . Ekmek tahıl sebze yok. Şaka gibi ama 3 aydır arada yoğurt ve meyve ile besleniyorum . Artık kafaya takmaya başladım . Şu mide hassasiyeti bitsene düzene girse diye . Bu arada doktor onega b12 magnezyum demir ve d vitamini verdi . Sizde bu kadar vitamin kullanıyor musunuz?

Kızlar yazmışsınız işte sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum falan diye ya ben sağlıklı geç beslenmeye çalışıyorum sadece. Birşeyler yersem hah diyorum çocuk birşey yiyecek. 3 aydır daha bir kez balık yedim et tavuk yok hayatımda . Yiyemiyorum . Ekmek tahıl sebze yok. Şaka gibi ama 3 aydır arada yoğurt ve meyve ile besleniyorum . Artık kafaya takmaya başladım . Şu mide hassasiyeti bitsene düzene girse diye . Bu arada doktor onega b12 magnezyum demir ve d vitamini verdi . Sizde bu kadar vitamin kullanıyor musunuz?
Sağlıklı beslenmek senin için önemli. Bebeğin her türlü beslenir senin depolarından. Depoların boşalırsa sen zarar görürsün. Magnezyum eksikliğinde kramp demir eksikliğinde kansızlık gibi sorunlar yaşarsın ama doktorun da onun önlemini alıp takviyeler vermiş sana. Bulantıların yakında geçer güzel beslenmeye başlarsın. Bu vitamin takviyelerine genelde 16. Haftada baslaniyo. Omega3 her Dr başlamıyor o biraz ekstra fiyat kaynaklı olabilir 😁 b12 de muhtemelen eksik çıkmıştır.

Hanımlar 11. Haftaya kadar cidden hep sağlıklı ve düzenli beslendim ve toplamda 1-1.5 gibi bir kilo da geldi maalesef ama, son bir haftadır canım çok fazla McDonald’s, hamburger, patates vs çekiyor.bir kere gidip nefsim körelsin diye küçük bir tane yedim ama bugünde aklımda sürekli o var sabahtan beri, iş çıkışı gidip yemek istiyorum 😢 Niye böyle oldu ki ya :KK43:( varmı böyle zararlı şeyleri canı isteyen veya yiyen ? Doktor da yeme, kilo alma demişti halbuki…
benim canim oyle seyler isteyince kendim evde yapiyorum en azindan daha saglikli bir alternatif oluyor. varsa airfryda da yaparsaniz az yagli olur.

Hahaha maalesef sağlıklı beslenme bende de yok ama herkes bu aylarda çok önemsiz olduğunu söylediği için takmıyorum artık. Omega hariç hepsini ben de kullanıyorum ama son zamanlarda folik asit ve magnezyum bulantımı çok artırdığı için bazen içemiyorum 🫠 demiri nasıl kullanıyorsun canım o da çok bulantı yapıyor ama zorluyorum kendimi

Kizlar bugun 12. hafta kontrolum vardi. Ense kalinligi olcumu icin 1mm iyi dedi ama internetten baktigimda farkli rakamlar gordum. Saglikli kalinlik araligi ne olmali bilen varsa soyleyebilir mi lutfen?

Kuzum kan sonuçlarına göre başlamıştır doktorun, sen tahlil sonucunda eksik görmesen bile sınıra yakınsa önlem amaçlı da başlayabiliyorlar. Henüz bizim bebişler daha küçük folik asitten devam ediyoruz ama ikili test sonrası başlanıyor bu vitaminler genelde. Sen aksatmadan kullanmaya bak 💕

Bende senin gibiyim,
Ne yersem kar gibi geliyor,
Hiç birşeye iştahım yok,
Herşey hala midemi bulandırıyor zorlayarak yiyorum,
Bana da vitamin verdi,
Dün başladım içinde herşey var

Ben bilmiyorum ama doktor iyi dedikten sonra neden kafanı karıstırıyorsun ki
malesef cok soru sorabilecegim bir ortam olmadi son dakika doktorumun bir hastasinin acil dogum cagrisi yapildi. eger iyi ama sinirda iyiyse fetal dna testi dusunebilirim. diger kontrolumuz 1 ay sonra. o kadar beklemek zor olur. sadece fikir almak istedim

Kizlar bugun 12. hafta kontrolum vardi. Ense kalinligi olcumu icin 1mm iyi dedi ama internetten baktigimda farkli rakamlar gordum. Saglikli kalinlik araligi ne olmali bilen varsa soyleyebilir mi lutfen?
Canım ben sürekli araştırıp dururum 2.5 altını istiyorlar senin bebisin 1 mm süper daha neyini taktın kafana yüksek çıkmamış çok şükür keyfini çıkar hamisligin

X