Sosyal medya ve bozulan psikoloji

Hesappasif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
2.235
2.849
Arkadaşlar, ben sosyal medyada biraz takılayım kötü haber göreyim baş ağrısından ölüyorum modum düşüyor, en son şu lanet pislik sucu azgın teke haberini okudum ve şu an başım çatlıyor beddua ediyorum empati yapıyorım kısaca kendimi 1,2 gün perişan ediyorum, sosyal medyaya girmeyeyim whatsap vs görülüyor illa ki 😪😪😪adalete dünyaya kötülere söve söve bi hal oluyorum daha az etkilenmek istiyorum haberlenden

Hassas bir yapınız var o yüzden bu tür haber ve olaylara bakmanız sizi daha çok etkiliyor. Hayatın iyi ve kötü yanları da var. Bunu kabullenmelisiniz. Ya da bakmayacaksınız

Boyle yaparak simdi olmasa ileride hastalik sahibi olursunuz. Kendinizi perişan etmenizin kimseye faydasi yok, zararini kendiniz cekersiniz malesef.

Değiştiremeyeceğiniz şeylere üzülüyorsunuz, siz üzülünce o çocuklara fayda mı sağlıyor? Hayır. Üstelik, Bazen çok üzülmek de bir çeşit vicdan rahatlatma yöntemidir. Ama kendi günahının değil, başkasının günahının bedelini kendi bedeninizde yaşıyorsunuz. Böyle yaptığınızda o kötü olayı yaşamış kadar oluyorsunuz. Düşünsenize ayrı ayrı yüzlerce insanın yaşadığı tüm kötü olayları kendi hayatınızda topladığınızı... Hasta olursunuz. Yapmayın, yapamıyorsanız sosyal medyaya bakmayın en temizi.

Okumayın. Bir olay olduğuna hakimim fakat girip detayları asla okumuyorum. Eskiden ıncık cıncık ederdim ama haleti ruhiyem uzun bir süredir böyle şeylere müsade etmiyor.
Dün yanlışlıkla Uruguay’da bulunan yetim evinin yardım sayfasına denk geldim, gözümün önünden gitmiyorlar.
Sosyal medyayı bilgi ağından çok kişisel gelişim veyahut beyin deşarjı olarak kullanmak da mümkün. Algoritmanız bir süre sonra bu tarz gündem olayları size çıkarmayacaktır ya da en kısası kullanmayın.

Hassas bir yapınız var o yüzden bu tür haber ve olaylara bakmanız sizi daha çok etkiliyor. Hayatın iyi ve kötü yanları da var. Bunu kabullenmelisiniz. Ya da bakmayacaksınız
Aslında cok rahat biriyim ama son yıllarda baya hassas oldum değiştim en aza indirmek lazım hiçbir duruma story bakmamak lazıö

Kötü haberlerden kaçamazsınız. İstediğiniz kadar sosyal medyadan uzak durun biri konuşurken şahit olursunuz yine duyarsınız. Tek çözüm psikolojik destek.

Okumayın. Bir olay olduğuna hakimim fakat girip detayları asla okumuyorum. Eskiden ıncık cıncık ederdim ama haleti ruhiyem uzun bir süredir böyle şeylere müsade etmiyor.
Dün yanlışlıkla Uruguay’da bulunan yetim evinin yardım sayfasına denk geldim, gözümün önünden gitmiyorlar.
Sosyal medyayı bilgi ağından çok kişisel gelişim veyahut beyin deşarjı olarak kullanmak da mümkün. Algoritmanız bir süre sonra bu tarz gündem olayları size çıkarmayacaktır ya da en kısası kullanmayın.
Sosyal medyada görüp googla girip başka yerlerden de inceliyorum haberi birde, bencede kullanmamak lazım ama bu seferde gündemden haberim olmuyor sanki çok lazımmış gibi 😌

Aslında fazla gereksiz geliyor şu sıralar sosyal medya doğru söylüyorsunuz, kendi sevdiklerim yaşarsa naparım diye düşünüp demoralize oluyorum,çocuklar yetimler en çok bunlara üzülüyorum bende

Sosyal medyada görüp googla girip başka yerlerden de inceliyorum haberi birde, bencede kullanmamak lazım ama bu seferde gündemden haberim olmuyor sanki çok lazımmış gibi 😌
Gündem safi kötülük, canilik.
İnanın ruhumu bırakın daha fazla kirletmeye uğraşı, arındırmak için çaba sarfediyorum. Ekonomi, dünya basını, spor vs evet ama 3. sayfa yok yahu yok kalp dayanmıyor. Bugün Aysu Türkoğlu’num başarısını izledim inceledim, gururlandım adeta şahlandım mesela, sizin bahsettiğiniz haberi gördüğüm an kaydırıyorum.

Kötü haberlerden kaçamazsınız. İstediğiniz kadar sosyal medyadan uzak durun biri konuşurken şahit olursunuz yine duyarsınız. Tek çözüm psikolojik destek.
Eveeet mesela deprem zamanı cok izlememeye çalıştım videoları ama yine de birileri konuşuyor video atıyor haberin oluyor psikolojik destek alamam ama manevi olarak başka şeylere yönelsem iyi olacak

Eveeet mesela deprem zamanı cok izlememeye çalıştım videoları ama yine de birileri konuşuyor video atıyor haberin oluyor psikolojik destek alamam ama manevi olarak başka şeylere yönelsem iyi olacak
Depremden sonra başlamayı reddettiğim antidepresanıma tekrar başladım. O kadar çok korktum ve ağladım ki anlatamam. Vücut kimyam bozuldu resmen. Her yerimi sivilce bastı, nabzım sürekli yüksekti, çıt sesi çıksa korkar hale gelmiştim. Yani bu kadar takmanın kimseye faydası olmadı. Keşke üzülmekle çözebilseydik keşşkeee…

Ben de eskiden sizin gibiydim en ufak kötü bir haberde üzülürdüm sinirlenirdim . Ama böyle üzülerek yada sinirlenerek hiçbir şeyi değiştiremeyeciğimi kabullendim ve artık olanları umursamamaya başladım gündemi takip etmeyi bıraktım . Sizde rahat olun bu şekilde üzülerek sadece kendinize eziyet ediyorsunuz. Biraz umursamaz olmaya bakın.

Arkadaşlar, ben sosyal medyada biraz takılayım kötü haber göreyim baş ağrısından ölüyorum modum düşüyor, en son şu lanet pislik sucu azgın teke haberini okudum ve şu an başım çatlıyor beddua ediyorum empati yapıyorım kısaca kendimi 1,2 gün perişan ediyorum, sosyal medyaya girmeyeyim whatsap vs görülüyor illa ki 😪😪😪adalete dünyaya kötülere söve söve bi hal oluyorum daha az etkilenmek istiyorum haberlenden
Hepimiz etkileniyoruz, etkilenmeyen insan değildir zaten bence.
Ama sizinkisi biraz fazla, uzman desteği alabilirsiniz. Yoksa hayat sizi çok yorar.

Bakmayın okumayın uzulmeyin diye diye umarsız bir toplum olup ciktik artik.
Uzulmeniz cok normal cunku insansiniz. Dunden beri elim ayagim buz gibi ben de cok etkilendim. Biz gormeyince kotulukler bitmiyor maalesef

Ben de kötü bir haber duyduğumda ya benimde başıma gelirse ne yaparım diye diye kendimi hasta ediyorum. Deprem, hırsızlık,kaza, ws neler geliyor aklıma. Ya çocukların başına bi şey gelirse ya değrem olursa ya şu olursa ya bu olursa diye diye anksiyete hastası olmaktan korkuyorum.
Az önce de trafikte bir maganda haberi gördüm ve hemen kafamda yine aynı senaryo ya başıma gelirse?
Öffff bu ülkede yaşamak çok zor, yani bunları düşünmemiz kaygılanmamız üzülmemiz çok insani çok normal bir durum değil mi?

Haber izlemeyin diyeceğim ama koca günde de illa ki bir yerlerden çıkıyor lanet olasıca haberler.

X