Sosyal medya ve bozulan psikoloji

Çok haklısın Sino
Fakat düşünüyorum da biz ne zaman hayvan hakları konusunda Avrupa standartlarını yakalayabiliriz ki? 2004’ten beri verilen mücadele var geldiğimiz nokta sadece 5199 sayılı kanun onu da AB’ne uyum yasaları çerçevesinde getirdik.
Eros’ta olsun, Konya’da kafasına kürekle vurulup öldürülen isimsiz masum olsun şimdiye dek isimsiz içimizde yanan binlerce masum belki hala bile bir yerlerde eziyete uğrayan nice dilsizimiz olsun tek kabahatleri bu coğrafyada nefes alıyor olmak!
Şuna da net eminim hayvana şiddete/eziyete yatarı olan hapis cezası versek muhtemelen ülke insanının yarı yarıya içeri tıkarlar. Durduğu yerde kediye tekme atan yaşlılar, köpek taşlayan çocuklar gördüm. Hepsiyle tek tek tartışma yaşadığım hatta ikisiyle (biri site yöneticisiydi) mahkemelik olduğum dönemde oldu.
Bazen diyorum ki bir gecede toplansınlar evet! Bir daha hiçbir eziyete işkenceye maruz kalmasınlar. Sonrasında düşüncemin bencilliğinden kendim utanıyorum

o iş kontrollü olarak kısırlaştırmadan ve kedileri özellikle bol bol sahiplendirmeden geçiyor
özellikle sokaktakiler mutlaka kısırlaştırılmalı belediyeler tarafından
en azından çoğalıp durmazlar
kimse zarar vermiyor olsa sokakta yaşamaları beni pek rahatsız etmez
kedim var 1 tane, hayvanı eve tıkmakla çok iyi bişey yapmıyoruz. evet ömürleri uzuyor, çook daha kaliteli besleniyor, güvende ve sağlıklı oluyor ama sosyalleşemiyor mesela
rahatça toprakta çimde koşamıyor
hayatı evin duvarları arasında geçiyor. camın arkasında , pencereden dışarıyı izleyebiliyorsa ne ala.

çok acayip sahiplendirme ilanları görüyorum
kedinin yaptığı tek şey apartmandan içeri girmek. vay efendim komşular istemiyor sürekli kovuyorlar yakında başına bişey gelmesinden korkuyoruz birisi yuva olsun diyorlar
mesela nasıl bi insan apartmana giriyor diye bi kediden rahatsız olabilir ?

4-5 yaşına gelmiş bir ev kedisi, box'ıyla bilmem nesiyle sokağa terk ediliyor
nasıl bi insan evine alıp beslediği bi canlıyı pat diye sokağa bırakabilir ?

kedim her gece benimle uyuyor, yatağımda. ve temas bağımlsıı. yalan yok bazen rahatsız oluyorum uyurken
rahatça dönemiyorum, yatakta bana yer bırakmıyor bazen çapraz yatıyor falan
ama yataktan atmaya da kıyamıyorum çünkü o benim hayatımın sadece bi kısmında var. bense onun hayatının tümü oldum
sanki bir geceyi bile evde olduğum halde ondan ayrı geçirirsem ileride ona bişey olursa çok pişman olurum gibi hissediyorum
bi kendime bakıyorum bi de hayvanlara zarar veren canilere
ve asla anlamıyorum asla. ..
ve biraz önce Denizli’de dövülerek işkenceyle öldürülen yavru kedinin görüntüleri düştü medyaya. Ceza alacak mı almayacak. Artık kinim içime sığmıyor bunu yapanın işkence ile öldürülmesi gerekiyor

ve biraz önce Denizli’de dövülerek işkenceyle öldürülen yavru kedinin görüntüleri düştü medyaya. Ceza alacak mı almayacak. Artık kinim içime sığmıyor bunu yapanın işkence ile öldürülmesi gerekiyor
önce merdivende tekmeleyip sonra çekiçle vura vura işkence eden mi ?
o kişinin açık adresi her yerde paylaşıldı
ayrıca kendisinin atatürk'e hakaret videoları da var
sayfası vs her şeyi ortada
halka da çok ağır laflar ediyor
çektiği videolar inanılmaz tahrik edici
ona kayıtsız kalınması mümkün değil bence ya o kişinin hayvanı işkence ederek öldürmekten olmasa bile başka şeylerden ceza alması lazım
belki sabıkası bile vardır hiç tekin bi tipe benzemiyor ??

önce merdivende tekmeleyip sonra çekiçle vura vura işkence eden mi ?
o kişinin açık adresi her yerde paylaşıldı
ayrıca kendisinin atatürk'e hakaret videoları da var
sayfası vs her şeyi ortada
halka da çok ağır laflar ediyor
çektiği videolar inanılmaz tahrik edici
ona kayıtsız kalınması mümkün değil bence ya o kişinin hayvanı işkence ederek öldürmekten olmasa bile başka şeylerden ceza alması lazım
belki sabıkası bile vardır hiç tekin bi tipe benzemiyor ??
İzlemedim direkt kapattım. Nasıl peki infial yarattı mı? Yakalanacak gibi mi ?

ya ben izlemiş bulundum
insanların kayıtsız kalabileceği tarzda bi görüntü değil
herif baya kemalistlere falan hakaret ederek yapıyor yapacağını
türk halkına yapmak istediklerimi şu an bu kediye yaparak göstericem falan diyor
ekşi'ye falan düşmemiş twitterda yeni yeni tweetler atılıyor
ama infial yaratmaması imkansız yani herifin adı sanı her şeyi ortada
adresi falan
biri bi reels paylaşmış görüntüleri içeren, altında en son 2000 binden fazla yorum vardı
insanlar, yazılan adrese gidip o kişiye işkence edeceklerini söylüyorlardı
ismi de bilge kaan bilmem ne soyadını unuttum
yani eros bu kadar gündem olduysa bu da olur insanımız tepkisiz kalamaz
eros'a yapılanın 10 katı daha can yakıcısı var bu sefer bu işkencede

ya ben izlemiş bulundum
insanların kayıtsız kalabileceği tarzda bi görüntü değil
herif baya kemalistlere falan hakaret ederek yapıyor yapacağını
türk halkına yapmak istediklerimi şu an bu kediye yaparak göstericem falan diyor
ekşi'ye falan düşmemiş twitterda yeni yeni tweetler atılıyor
ama infial yaratmaması imkansız yani herifin adı sanı her şeyi ortada
adresi falan
biri bi reels paylaşmış görüntüleri içeren, altında en son 2000 binden fazla yorum vardı
insanlar, yazılan adrese gidip o kişiye işkence edeceklerini söylüyorlardı
ismi de bilge kaan bilmem ne soyadını unuttum
yani eros bu kadar gündem olduysa bu da olur insanımız tepkisiz kalamaz
eros'a yapılanın 10 katı daha can yakıcısı var bu sefer bu işkencede
Hemen ölüyor mu bari yavrum keşke hemen ölse. Benim bu görüntüyü izlememin imkanı yok hiçbir şekilde bu saatte uyumamamın sebebi de bu. Sizden ricam şayet olay patlarsa haber verir misiniz ? Duyuldu çok yerde diye

Arkadaşlar, ben sosyal medyada biraz takılayım kötü haber göreyim baş ağrısından ölüyorum modum düşüyor, en son şu lanet pislik sucu azgın teke haberini okudum ve şu an başım çatlıyor beddua ediyorum empati yapıyorım kısaca kendimi 1,2 gün perişan ediyorum, sosyal medyaya girmeyeyim whatsap vs görülüyor illa ki 😪😪😪adalete dünyaya kötülere söve söve bi hal oluyorum daha az etkilenmek istiyorum haberlenden

Ahh bende öyleyim, takip ederken orda şöyle burda böyle diye kötü haber görünce kendime gelemiyorum. Dünyada çok kötü şeyler oluyor ya. Cehalet valla mutluluk. Ama gündemi takip etmemek çok zor. Haber izliyorsunuz illaki kaçış yok. Oan kafanı dağıtmak için hemen sevdiğin bir hobi birşeyler bulman gerekli. Beyin diğerine kanalize oluyor.

Hemen ölüyor mu bari yavrum keşke hemen ölse. Benim bu görüntüyü izlememin imkanı yok hiçbir şekilde bu saatte uyumamamın sebebi de bu. Sizden ricam şayet olay patlarsa haber verir misiniz ? Duyuldu çok yerde diye
video sadece 20 saniyeydi. çekimi işkencenin hangi aşamasında yapmış, başında mı sonunda mı onu anlayamadım
incelemek lazım ben 2 kere izlemiş bulundum
zaten ilkinde anlamadım ne olduğunu. çünkü herif kafayı yemiş gibi bağırıp duruyordu bi yandan
anlamak için bi daha açınca anladım ve çok kötü oldum
bi 5 dk dondum kaldım zaten sonra yorumları okudum
şu an saat geç olduğu için gündem olmayabilir şu an
ama yarın kesinlikle gündem olmasını bekliyorum
videoyu bi spiker paylaşmış zaten. duyuran kişi gazeteci olunca mutlaka gündem olur

video sadece 20 saniyeydi. çekimi işkencenin hangi aşamasında yapmış, başında mı sonunda mı onu anlayamadım
incelemek lazım ben 2 kere izlemiş bulundum
zaten ilkinde anlamadım ne olduğunu. çünkü herif kafayı yemiş gibi bağırıp duruyordu bi yandan
anlamak için bi daha açınca anladım ve çok kötü oldum
bi 5 dk dondum kaldım zaten sonra yorumları okudum
şu an saat geç olduğu için gündem olmayabilir şu an
ama yarın kesinlikle gündem olmasını bekliyorum
videoyu bi spiker paylaşmış zaten. duyuran kişi gazeteci olunca mutlaka gündem olur
C31k isimli örgüt var altında

Ben de sizin gibiyim, haberlerden çok etkileniyorum. Bazen bazı haberlerin haftalarca aklımdan çıkmadığı oluyordu, özellikle de çocuklar ve hayvanlarla ilgili olanlar. Eşim hep “Takip etme, izleme, okuma bunları” diyordu ama ben “Hepimiz böyle yaparsak kim ses çıkaracak bu olaylara” diyordum. Terapi de aldım bu konuda ama yine de insanoğlunun yaptıklarını kaldıramıyordum. Ruh sağlığım da gittikçe bozulmaya başlamıştı, paranoyaklaşmıştım iyice. Sonunda bulduğum çözümse şu; sosyal medya hesaplarım zaten çoktandır kapalı. Haberleri takip etmeyi zor da olsa bıraktım, tvden izlemiyorum ve haber sitelerini takip etmiyorum. Ekşisözlük gibi sitelere de bakmıyorum artık. Bunlar yerine her ay bir derneğe bağış yapıyorum (o ay hangisine yapmak istersem). En azından içim rahat oluyor “Ben bu çocuklar veya hayvanlar için ağlamak/delirmek yerine az da olsa bi şeyler yapıyorum” gibi hissediyorum ve haberleri takip etmemekten vicdan azabı duymuyorum. Başka türlü sadece ruh sağlığım bozuluyordu. Hepimiz önce sağlığımızı düşünmek zorundayız.

o iş kontrollü olarak kısırlaştırmadan ve kedileri özellikle bol bol sahiplendirmeden geçiyor
özellikle sokaktakiler mutlaka kısırlaştırılmalı belediyeler tarafından
en azından çoğalıp durmazlar
kimse zarar vermiyor olsa sokakta yaşamaları beni pek rahatsız etmez
kedim var 1 tane, hayvanı eve tıkmakla çok iyi bişey yapmıyoruz. evet ömürleri uzuyor, çook daha kaliteli besleniyor, güvende ve sağlıklı oluyor ama sosyalleşemiyor mesela
rahatça toprakta çimde koşamıyor
hayatı evin duvarları arasında geçiyor. camın arkasında , pencereden dışarıyı izleyebiliyorsa ne ala.

çok acayip sahiplendirme ilanları görüyorum
kedinin yaptığı tek şey apartmandan içeri girmek. vay efendim komşular istemiyor sürekli kovuyorlar yakında başına bişey gelmesinden korkuyoruz birisi yuva olsun diyorlar
mesela nasıl bi insan apartmana giriyor diye bi kediden rahatsız olabilir ?

4-5 yaşına gelmiş bir ev kedisi, box'ıyla bilmem nesiyle sokağa terk ediliyor
nasıl bi insan evine alıp beslediği bi canlıyı pat diye sokağa bırakabilir ?

kedim her gece benimle uyuyor, yatağımda. ve temas bağımlsıı. yalan yok bazen rahatsız oluyorum uyurken
rahatça dönemiyorum, yatakta bana yer bırakmıyor bazen çapraz yatıyor falan
ama yataktan atmaya da kıyamıyorum çünkü o benim hayatımın sadece bi kısmında var. bense onun hayatının tümü oldum
sanki bir geceyi bile evde olduğum halde ondan ayrı geçirirsem ileride ona bişey olursa çok pişman olurum gibi hissediyorum
bi kendime bakıyorum bi de hayvanlara zarar veren canilere
ve asla anlamıyorum asla. ..
Apartmana kedi girdi diye rahatsız olan primatların tek bir seveni bile yoktur şu hayatta buna eminim ama işte sorun hayvana zarar vermesinden korkuyor insan.
Çoğu kez sokağa parka mamasını koyup kaçıyorum hemen ola ki sevgi isterse sevmeyeyim diye…
Çünkü biliyorum ki her insan ben gibi yaklaşmayacak. Sokak kedisini köpeğini çok nadir seviyorum sırf onların iyiliği için…
Hayvanını sokağa atanlara diyecek tek lafım yok onlar çıkar için her şeyi yapacak tiplemeler… çıkarı olsun anne babasını dahi gözü görmez eminim

Onların tg adreslerine girip baktık bir grup ergen ama nasıl oluyor da bu kadar rahatlar.
Kurumlar kimlerin elinde diye soruyorum açıkçası siber suçlarda gerçekten bu kadar mı liyakatsiz kişiler var yoksa görmezden mi geliniyor. Amaç nedir

Onların tg adreslerine girip baktık bir grup ergen ama nasıl oluyor da bu kadar rahatlar.
Kurumlar kimlerin elinde diye soruyorum açıkçası siber suçlarda gerçekten bu kadar mı liyakatsiz kişiler var yoksa görmezden mi geliniyor. Amaç nedir
Bu konuyla alakalı bu hafta bir konu açacağım. Sizleri de etiketleyeceğim. Kamuoyu baskısı şart. Ben bu dosya ile ilgili resmi görüş de bildirdim 67 sayfa rapor da hazırladım ama işte kamuoyu baskısı olmadan olmuyor. Buradan 50 kişi bile cimere yazsa çok şey değişecek

Bu konuyla alakalı bu hafta bir konu açacağım. Sizleri de etiketleyeceğim. Kamuoyu baskısı şart. Ben bu dosya ile ilgili resmi görüş de bildirdim 67 sayfa rapor da hazırladım ama işte kamuoyu baskısı olmadan olmuyor. Buradan 50 kişi bile cimere yazsa çok şey değişecek
En başta emeğinize sağlık diyorum elbette destek vermeye hazırım 🙏🏻
Tek merak ettiğim yakalandığı iddia edilen 5 kişi onlardan mıydı? Yoksa gaz alma operasyonu muydu yapılan
Ben işin burasını çok merak ediyorum. Bu ergenlerin sayfasına bakınca yakalananları kendileri ifşa ettiklerini daha önce aralarından ayrılan kişiler olduğunu söylüyorlar. Hedef mi saptırıyorlar bilmiyorum.
Bunlar tehlike değil ama bunlara özenen 15-20 yaş arası gençler en büyük tehlike

En başta emeğinize sağlık diyorum elbette destek vermeye hazırım 🙏🏻
Tek merak ettiğim yakalandığı iddia edilen 5 kişi onlardan mıydı? Yoksa gaz alma operasyonu muydu yapılan
Ben işin burasını çok merak ediyorum. Bu ergenlerin sayfasına bakınca yakalananları kendileri ifşa ettiklerini daha önce aralarından ayrılan kişiler olduğunu söylüyorlar. Hedef mi saptırıyorlar bilmiyorum.
Bunlar tehlike değil ama bunlara özenen 15-20 yaş arası gençler en büyük tehlike
Yakalanan 5 kişi onlardan ama sadece tek tutuklu var yani 4 kişi şu an tutuksuz . İstanbul Küçükçekmece adliyesinde birinin dosyası diğeri Kaman’da. Adana, Kayseri, Bursa. Diğer dosyalar bu illerde.
Bunların içinde ama zayıf olan halkalar . Bunlar gözaltı yapıldığı gün de zaten grup paylaşımlarına devam ediyordu. Paylaşımlardan bir kaçı şu şekilde ve bu gün şu saniye bile devam ediyor. Tek çare kamuoyu baskısı. Malesef Türkiye’de işler bu şekilde yürüyor

Eklentiler

• IMG_0086.png
    IMG_0086.png
    499,6 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_0087.png
    IMG_0087.png
    493,6 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_0088.png
    IMG_0088.png
    517 KB · Görüntüleme: 8
X