2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kızlar bebeklerin gözleri ne zaman tam rengini alacak???
Bir sorum da şu bebekleri oturtmaya başladınız mı? Maximum ne kadar oturtuyorsunuz gün içerisinde?
Bir sorum daha vardı onu da aklıma gelince sorayım 😒
Bana doktorum 4. Ay kontrolünde kucağında destekle kısa süreli oturtabilirsin demişti. 5 aylık olmak üzereyiz biz genelde yemeklerde dışarı da falan kucağımızda oturtuyoruz kısa süreli hep ama 5 dk falan. Oğlum oturmaya o kadar hevesli ki zaten yattığı yerde sürekli kafasını kaldırıyor ana kucağında sürekli kalkmaya çalışıyor bende ana kucağını bir kademe yükselttim hafif oturma gibi gene kaldırıyor kafasını ama biraz daha iyi oldu

Bana doktorum 4. Ay kontrolünde kucağında destekle kısa süreli oturtabilirsin demişti. 5 aylık olmak üzereyiz biz genelde yemeklerde dışarı da falan kucağımızda oturtuyoruz kısa süreli hep ama 5 dk falan. Oğlum oturmaya o kadar hevesli ki zaten yattığı yerde sürekli kafasını kaldırıyor ana kucağında sürekli kalkmaya çalışıyor bende ana kucağını bir kademe yükselttim hafif oturma gibi gene kaldırıyor kafasını ama biraz daha iyi oldu
Bana doktorum 1 , 1 buçuk saat oturt dedi aralıklı biraz fazla geldi

Kızlar moralim çok bozuk yüksek ihtimalle yakın zamanda bi psikoloğa gideceğim.
Benim aşırı derece bi hayvan korkum var. Yani üzerime kararlı bi sivrisinek gelse bile ben korkar çıkarım odadan. Küçükken oynadığım bir köpek ısırdığı için bütün hayvanlardan aşırı derecede korkuyor ve kendimi kaybediyorum sanki. Belediye sokakları ilaçlayınca önceki gece lavaboda hamamböceği gördüm üzerine uzaktan deterjan sıktım üstüme doğru geldi. Korktum bayağı. Bugünde bebeğim kolumda emip uyurken sanki kolumda böcek varmış gibi hissettim bi an bağırdım, elimle bebeği ileri ittim, eşime bebeği al al diye bağırıyorum falan. O hemen aldı ama bebek çok korktu. Eşim diyor ki o anki korkuyla elini bebeğe çarptın, farketmedin. Bebek çok ağladı, üzerimi komple çıkarttım böcek varsa gitsin diye. Baktım yok bebeği kucağıma alıp sakinleştirdim ama yavrum çok korktu.
Sonra sakinleşip uyudu ama ben kendimi çok kötü hissediyorum. İyi bir anne değilim. Önceliğim bebeği korumak iken farketmeden elim ona çarpmış. ☹️ ya daha kötü bir şey olsaydı offfff içim çok kötü yaaa.
Kendime öyle kızıyorum öyle kızıyorum ki 😞
Aynı durumu yaşadım dün
Kafama arı yada sinek yaklaştı bebek yanımda uyuyordu çığlık çığlığa bağırdım
Bebek korkuyla kalktı
Burda heryer böcek dün kapının önünde erkekler gümbür gümbür bişey öldürdü eşim bana söylemedi
Geceleri falan yatamıyorum ben habire sıçrıyorum ama birçok insan böcekten korkuyor normal olarak bakıyorum

Benim kız da deli gibi ağladı bugün 3 saatte verdim mamasını 150 cc uyudu. Uyanıp uyanıp uyuyor bir değişik bugün. Aşı olduk onun etkisi de olabilir uzun zamandır böyle katıla katıla ağlamazdı
Asıda benım kız da Mızmızlandı, atesı 37.2 37.4 arasında gitti geldi.. Ama sanırım dişi kasınıyor, ondan bu huysuzluklar, alt cenesınde dıslerim cıkacagız yer belırmıs gibi ufak iki cızık var sanki cıkacağı yerlerde

Bebeklerinizin kuculenlerini kullanmadiklarinizi vs ne yapiyorsunuz? Kiyafetleri verebilecegimiz bagis yapabilecegimiz guvenilir kurumlar var mi? Iki hurc kiyafet ayirdim bugun

Valla olabilir. Şu an yine çılgın kusmalarda çünkü sürekli, mola vermeksizin emiyor. Benimki böyle atak dönemlerinde sürekli emmek istiyor, engel olmuyorum ben de artık saldım. İhtiyacı bu demek ki şu anda.
Reflü değil demi bunun hakkımda doktorla görüştün mü

Bebeklerinizin kuculenlerini kullanmadiklarinizi vs ne yapiyorsunuz? Kiyafetleri verebilecegimiz bagis yapabilecegimiz guvenilir kurumlar var mi? Iki hurc kiyafet ayirdim bugun
Şimdilik hurclara giriyor, arkadaslarıma dagıtmayı dusunuyorum ben de.. Ikıncı cocuk fikri cok cok uzak..

Junoyu ben de satmayı dusunuyorum, komısyon ödesek bıle baya karlı bı satıs olacak, 2 3 paket mama parası

Ben bilac bisi satayim dedim acemi oldugum icin kargoyu da satici oder secmisim😅Kargo komisyon derken bana hic bisi kalmadi resmen..O paraya satcagima en azindan birine veririm bi faydasi olur dedim.Juni vs buyuk kargolarda surec nasil oluyor acaba onlarin kargo ucreti daha da fazladir

Kızlar bebeğime 3 gündür gene bişeyler oldu herşeye ağlıyor artık dayanamıyorum aç da değil gaz da değil ama bas bağırıyor çok yoruldum insanlıktan çıktım resmen

Ben bilac bisi satayim dedim acemi oldugum icin kargoyu da satici oder secmisim😅Kargo komisyon derken bana hic bisi kalmadi resmen..O paraya satcagima en azindan birine veririm bi faydasi olur dedim.Juni vs buyuk kargolarda surec nasil oluyor acaba onlarin kargo ucreti daha da fazladir
Ben de hıc bılmıyorumyenı ucretlerı , bilenler aydınlatırsa bızı sevinirim.. 🙏🏻

Reflü değil demi bunun hakkımda doktorla görüştün mü
Reflü çok yemesinden dolayı oluyordu ama çok küçükken, geçti reflüsü o dönem sırtüstü bile yatamıyordu sesler çıkarıyordu, göğsümüzde yatırıyorduk sabaha kadar ama geçti o. İlaç verdi bir şurup, içirdim 2 kere o dönem içer içmez geri kustu. Doktor bazı bebekler çok kusar, senin de bunu kabul etmen gerekiyor dedi en son

Bulunduğumuz köyde muhtaç insanlar var onlara veriyorum bazılarınıda ikinci bebeğime saklıyorum
Depremden sonra evi yıkılmayan 1. Derece yakınını kaybetmeyen iş yeride zarar görmeyen kısaca mağdur olmayan nadir insanlardan oldu benim annem
şuan kendi çapında yardım yapıyor para topluyor dağıtıyor veya çocuk giydiriyor özellikle bayramlarda, tek tek ilgileniyor o çocuklarla düzenli olarak aynı zamandada çalışıyor artık yetişemiyor kadıncağız bende bir vakıf ile çalış yada kendin kur diye akıl verdim
İnşallah böyle olursa siz den vermek istediklerinizi alabiliriz😊

Reflü çok yemesinden dolayı oluyordu ama çok küçükken, geçti reflüsü o dönem sırtüstü bile yatamıyordu sesler çıkarıyordu, göğsümüzde yatırıyorduk sabaha kadar ama geçti o. İlaç verdi bir şurup, içirdim 2 kere o dönem içer içmez geri kustu. Doktor bazı bebekler çok kusar, senin de bunu kabul etmen gerekiyor dedi en son
Peki kusması nasıl geçti kendi kendinemi kesildi

Peki kusması nasıl geçti kendi kendinemi kesildi
Adam bana dedi zaten eğer alerji falan değilse 2-3 ay arası artacal sonra da azalacak diye, öyle de oldu. Bu ara yine atak döneminde ve çok içiyor. Ben çok içiyor dediğimde gerçekten aşırı içiyor demek çünkü bende hiperlaktasyon denilen aşırı süt üretimi var, bebek tıkanıyordu hatta ilk zamanlar sürekli çok uğraşmıştım, neyse. Böyle kendinden geçerek içince kusuyor tabi fazlasını ama 1 ay öncesi ile kıyas kabul etmez daha başa çıkılabilir boyutta artık. Bir yere gitmeye korkuyordum o zaman o kadar kötüydü

Bana doktorum 1 , 1 buçuk saat oturt dedi aralıklı biraz fazla geldi
Kac aylık için dedi ?
Ben de hıc bılmıyorumyenı ucretlerı , bilenler aydınlatırsa bızı sevinirim.. 🙏🏻
Bende letgoya koydum bi kere teklif geldi, hemen koyar koymaz satılır sanmıştım oysa
Dolapta da bayramlık giydigini koydum onda da alıcı olmadi ama hic vaktim yok tamamen eklesem daha iyi olur.

4.ay aşısı bacaktan mi koldan mi ?

Kac aylık için dedi ?

Bende letgoya koydum bi kere teklif geldi, hemen koyar koymaz satılır sanmıştım oysa
Dolapta da bayramlık giydigini koydum onda da alıcı olmadi ama hic vaktim yok tamamen eklesem daha iyi olur.

4.ay aşısı bacaktan mi koldan mi ?
Ikı bacaktan aşılar

Bizde senin şikayetlerinle başladık en don osman gönülala götürdüm reflü dedi alerji değil bu vebek dedi ilaç verdi ve çok rahatız artık reflüymüş derdimiz

X