2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Bizde senin şikayetlerinle başladık en don osman gönülala götürdüm reflü dedi alerji değil bu vebek dedi ilaç verdi ve çok rahatız artık reflüymüş derdimiz
Evet evet benimki de alerji değil eminim. İlaç bizim doktor da verdi ama dediğim gibi alttaki nedeni kaldıramadığımız için ilacı da kustu :).

Adam bana dedi zaten eğer alerji falan değilse 2-3 ay arası artacal sonra da azalacak diye, öyle de oldu. Bu ara yine atak döneminde ve çok içiyor. Ben çok içiyor dediğimde gerçekten aşırı içiyor demek çünkü bende hiperlaktasyon denilen aşırı süt üretimi var, bebek tıkanıyordu hatta ilk zamanlar sürekli çok uğraşmıştım, neyse. Böyle kendinden geçerek içince kusuyor tabi fazlasını ama 1 ay öncesi ile kıyas kabul etmez daha başa çıkılabilir boyutta artık. Bir yere gitmeye korkuyordum o zaman o kadar kötüydü
Evde bir şekilde idare ediliyorda bende hiçbiryere gitmek istemiyorum kustuğu için birkaç günlüğüne evden ayrıldık daha ertesi gün olmadan kıyafetimiz ağız mendilimiz kusma yüzünden bitmişti ve rezil olmuştuk
Hala bizde azalma yok azönce bahçeye çıktık üstümüzü batırıp geri girdik

Adam bana dedi zaten eğer alerji falan değilse 2-3 ay arası artacal sonra da azalacak diye, öyle de oldu. Bu ara yine atak döneminde ve çok içiyor. Ben çok içiyor dediğimde gerçekten aşırı içiyor demek çünkü bende hiperlaktasyon denilen aşırı süt üretimi var, bebek tıkanıyordu hatta ilk zamanlar sürekli çok uğraşmıştım, neyse. Böyle kendinden geçerek içince kusuyor tabi fazlasını ama 1 ay öncesi ile kıyas kabul etmez daha başa çıkılabilir boyutta artık. Bir yere gitmeye korkuyordum o zaman o kadar kötüydü
Kilo alımı hala eskisi gibi devam ediyor mu peki kusma azaldığından beri

Bebeklerinizin kuculenlerini kullanmadiklarinizi vs ne yapiyorsunuz? Kiyafetleri verebilecegimiz bagis yapabilecegimiz guvenilir kurumlar var mi? Iki hurc kiyafet ayirdim bugun
Dernekler genelde 2. El kıyafet almıyor. Oturduğun yerdeki muhtarla konuşabilirsin, yardıma ihtiyacı olan aileleri tanıyorlar onlar verebilir kıyafetleri vs.

Kizlar sağlık ocağı gittik 4 aylık aşı ve izlem için. 3cm uzamış 450gr almis olarak ölçtü ebe. Hastanede ölçen kisi bu sefer değişikti herhalde o yanlış ölçtü. Ama sırf bu yüzden kızımdan kan aldılar. Bende cok strese girdim hic gelismedi diye kendimi yiyip bitirdim

Annemle ebe olan bir aile dostumuza oturmaya geldik. Benim bebe 3 dk emdi. Aa o kadar olur mu çok az dedi teyze. Bi dahaki sefer yine o memeyi emzir, su içti o, daha yağlı süt gelmedi ağzına dedi. Niye böyle yapıyor dedim, canı sıkılıyor dedi 😂

Evde bir şekilde idare ediliyorda bende hiçbiryere gitmek istemiyorum kustuğu için birkaç günlüğüne evden ayrıldık daha ertesi gün olmadan kıyafetimiz ağız mendilimiz kusma yüzünden bitmişti ve rezil olmuştuk
Hala bizde azalma yok azönce bahçeye çıktık üstümüzü batırıp geri girdik
Aman deme! Biz de tatile çıkıyoruz haftaya, uçak yolculuğu 6 saat. Kazasız belasız atlatmak için düşünüp duruyorum kabin bagajını kıyafet doldurucam mecbur çünkü bazı günler hala saçma sapan kusuyor.

Kizlar sağlık ocağı gittik 4 aylık aşı ve izlem için. 3cm uzamış 450gr almis olarak ölçtü ebe. Hastanede ölçen kisi bu sefer değişikti herhalde o yanlış ölçtü. Ama sırf bu yüzden kızımdan kan aldılar. Bende cok strese girdim hic gelismedi diye kendimi yiyip bitirdim
Aa keşke dikkatli yapsalar işlerini
Bir bebe için kan aldırmak çok zor
Ama çok şükür ki güzel gelişmiş
Annemle ebe olan bir aile dostumuza oturmaya geldik. Benim bebe 3 dk emdi. Aa o kadar olur mu çok az dedi teyze. Bi dahaki sefer yine o memeyi emzir, su içti o, daha yağlı süt gelmedi ağzına dedi. Niye böyle yapıyor dedim, canı sıkılıyor dedi 😂
Öf bir ebe yağlı süt sulu süt yoktur hepsi aynıdır diyor diğeri farklı diyor kime inanalım

Öf bir ebe yağlı süt sulu süt yoktur hepsi aynıdır diyor diğeri farklı diyor kime inanalım
Binlerce yıldır bebekler var ve besleniyorlar, en emin oldukları bilgilerin bu olması gerekir aslında ama çoğu konuda fikir birliği bile yok

Evde neden kendiniz ölçüp tartmıyorsunuz ben öyle yapıyorum doğruda çıkıyor

Ama neden olmasın ki yediklerimiz sütün tadını miktarını belirler evet ama bazı sütler yapısal olarak ağır ve yağlıdır benim sütüm az ama yağlı olduğunu düşünüyorum doktorumda öyle söyledi gece mama vermiyorum iki bebeğede ki miktar olarak az

5 dk sağdığımda sulu çıkıyor, 15 dk sağdığımda daha yoğun çıkıyor gerçekten. Ama vakit bulup sağamıyorum. Boşu boşuna mı mama veriyorum bilmiyorum. 5 dk emip tepinip oynamaya başlıyor, zorlarsam kusuyor. Zaten çok emzirme aşığı değilim bi daha acıkınca mama veriyorum. Aman napim bu da böyle büyür. Kızımı 2,5 sene emzirdim. 4 yaşından beri hep hasta, alerjik. Demek emzirme alerjiyi de o kadar önlemiyormuş. 🤷‍♀️

Ön süt arka süt olayını söylemiş bence. Ön süt sudan ve laktozdan zengin susuzluğu gideren, arka süt ise yağdan zengin doyurucu olan süt. Bazı ebeler 15 dk bir göğüs, 15 dakka diğer göğüs diyorlar ama ben doğduğundan beri her seferde tek göğüs gittim. Fakat bazen seninki gibi azıcık emip bırakıyor, aç değil, dikkati dağınık, etrafa bakmak istiyor vs. O zaman bıraktığı göğüsü emzirip diğerine geçiyorum.

Bu ay az kilo aldı gibi geliyor, çok odak şeklinde emmiyor 5 dakka emip etrafa bakınıyor. Acaba bu aylarda emzirme süresi ne kadar

5 dk sağdığımda sulu çıkıyor, 15 dk sağdığımda daha yoğun çıkıyor gerçekten. Ama vakit bulup sağamıyorum. Boşu boşuna mı mama veriyorum bilmiyorum. 5 dk emip tepinip oynamaya başlıyor, zorlarsam kusuyor. Zaten çok emzirme aşığı değilim bi daha acıkınca mama veriyorum. Aman napim bu da böyle büyür. Kızımı 2,5 sene emzirdim. 4 yaşından beri hep hasta, alerjik. Demek emzirme alerjiyi de o kadar önlemiyormuş. 🤷‍♀️
Yazdıkların moral oluyor bana ya 🙏🏻

Benim 5 dakikadan fazla sağdigimda pek bir sey gelmiyor. Dolaba koyuyorum yağ tabakası oluyor kaşıkla zor sıyırılıyor. Bence 15 dakika sagdiginda da bekleyen yağ ayrıldığı için yağlı geliyor. Tamamen benim fikrim.
Gunde iki kere de zaman uzasın diye en fazla 10 dakika sağıyorum. Ama 7den sonra damla bile damlamiyor en fazlada 180 sağıyorum.

Benim 5 dakikadan fazla sağdigimda pek bir sey gelmiyor. Dolaba koyuyorum yağ tabakası oluyor kaşıkla zor sıyırılıyor. Bence 15 dakika sagdiginda da bekleyen yağ ayrıldığı için yağlı geliyor. Tamamen benim fikrim.
Gunde iki kere de zaman uzasın diye en fazla 10 dakika sağıyorum. Ama 7den sonra damla bile damlamiyor en fazlada 180 sağıyorum.
180 bir seferde mi? Eğer öyleyse Çok fazla 180ml süpermiş

Bebeklerinizin kuculenlerini kullanmadiklarinizi vs ne yapiyorsunuz? Kiyafetleri verebilecegimiz bagis yapabilecegimiz guvenilir kurumlar var mi? Iki hurc kiyafet ayirdim bugun
Eşimin anneannesinin üst katında pek durumları olmayan, üçüzleri olacak bir hamileye gönderdim ben küçülen ve kullanmadığım her şeyi.

Son düzenleme:
X