2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Bu su gibi kusma benimkinde de yeni başladı eskiden böyle değildi di mi? Şimdi su + çökelek (kusura bakmayın tabir için) şeklinde geliyor
Galiba en başından beri bazen su bazen çökelek tarzı kusuyor suyu gördüğüm için gözümle beneğime su vermedim kv benden gizli verdi sadece onlara kanıt oldu benim bebinin kusmuğu😂
Bebeğin dişi mi var? 😅
Yook henüz minicik 😂herseferinde şu adamla mıhatap olma diyorum genede eşimi kandırıyor

Bebeklerinizin yüzüne duştan sonra nemlendirici krem vs sürüyor musunuz? Duştan sonra yüzü de kuruyor gibi geliyor ama vücut dışında nemlendirmiyorum. Sizler nasıl yapıyorsunuz???

Daha once yazdıklarınızı gormedim, surecinizi bilmiyorum ama ne kadar üzüldüğünüzu okurken hissettim.Her bebek kendi secimini yapiyor bazen de surec bunu gerektiyor.Ben de mama destekli gidiyirum emmeyi ten temasi niyetine yapıyor. Oyle cok sey denedim sagdim,caylar vs yeterli olmadi bir turlu.
Anne sutu alsa harika olurdu ama almiyorsa da beslenme alternatifleri var.3 cocuk annesi olarak deneyimlerimden şunu soyleyebilirim bol ten teması, sevgiyi hissetmek ve stressiz,mutlu bir anne bebegin sutten onceki en ihtiyaci olan sey
Çok teşekkür ederim yazdıklarınız çok iyi geldi. Ben de Doğumdan beri her şeyi denedim en son evde ebe desteğine kadar ama olmadı. Eds ye bile alıştı benim kızım memeyi mamayla özdeşleştirdi edsyi bıraktıktan sonra memeyi de almadı. Yapacağım bir şey de kalmadı artık, mamasını hazırlayıp veriyorum hala içimden bir ses pes etme diyor susmuyor o ses bir türlü yine teklif ediyorum her gün şimdilik olumlu bir sonuç alamadım, sağınca da gelmiyor artık olmadı her gün düzenli sağım yapayım belki gelir diye düşünüyorum

Bebeklerinizin yüzüne duştan sonra nemlendirici krem vs sürüyor musunuz? Duştan sonra yüzü de kuruyor gibi geliyor ama vücut dışında nemlendirmiyorum. Sizler nasıl yapıyorsunuz???
Ben mecburen sürüyorum kızım biraz alerjik sürmezsem yüzü sivilcelerle doluyor kuruyor kötü oluyor. Mustelanın egzama serisinden

Benim kızımın cildide kuruyo osman gönülal bitkisel şamğuan krem önerdi yüzüne vücuduna yanakları kurumaktan yara gibi oluyo ecowell aldık osman beyin önerisiyle sürüyorum

Bu su gibi kusma benimkinde de yeni başladı eskiden böyle değildi di mi? Şimdi su + çökelek (kusura bakmayın tabir için) şeklinde geliyor
İlk emip çıkardıysa süt kusuyor, emip biraz zaman geçtiyse midede süt sindirildiği için çökelek kusuyor, tamamını sindirdiyse suyu kaldı diye düşünüyorum su kusuyor.
Duştan sonra kıyamet kopuyor zar zor sürüyorum bazen süremiyorum vücuduna. Yüzüne ise kızarıklık kuruluk görünce mustela steletopia sürüyorum.

Çok teşekkür ederim yazdıklarınız çok iyi geldi. Ben de Doğumdan beri her şeyi denedim en son evde ebe desteğine kadar ama olmadı. Eds ye bile alıştı benim kızım memeyi mamayla özdeşleştirdi edsyi bıraktıktan sonra memeyi de almadı. Yapacağım bir şey de kalmadı artık, mamasını hazırlayıp veriyorum hala içimden bir ses pes etme diyor susmuyor o ses bir türlü yine teklif ediyorum her gün şimdilik olumlu bir sonuç alamadım, sağınca da gelmiyor artık olmadı her gün düzenli sağım yapayım belki gelir diye düşünüyorum
Kendinizi strese sokmadan deneyin isterseniz ,sizin kararınız ama unutmayın emzirmemek sizi daha az anne yapmaz😊.Çok cabuk büyüyorlar ve zaman cok hızli geciyor bu zamanlarını kaygılarınıza kurban etmeyin.Kuzunuzla guzel gunleriniz olsun

Kızlar bugün kızım 4aylık aşılarını oldu bende tetanoz aşısı oldum. Kolum kanadım kalkmıyor. Biraz unutup üstüne yatmışım kramp girdi resmen hareket edemedim. Yani demem o ki, bugun aşı oldu huzursuz diyip geçiyorum ama cok ciddi ağrılar olabiliyor biraz hafife alıyormuşum

Merhabalar herkese 2 Ocak doğumlu bir kızım var normalde yüksek tansiyon sebebiyle Aralık sonu doğumlu olacaktı ama Ocağa sarkıttık.Burdaki yazılanlar çok yardımcı oluyor. herkese paylaşımları için sonsuz teşekkürler.🙏Bugün bilmediğim bir şey yaşadım sizinle paylaşmak istedim.Avm nin guvenliginden geçerken x-ray yürüyen bantlar az da olsa radyasyon yaydığı için(ne kadar doğru emin değilim)görevli mama olan bebek çantasını koymamamızı söyledi.Belki bilmeyen mama veren annelere yardımcı olur.Sevgiler.

Merhabalar herkese 2 Ocak doğumlu bir kızım var normalde yüksek tansiyon sebebiyle Aralık sonu doğumlu olacaktı ama Ocağa sarkıttık.Burdaki yazılanlar çok yardımcı oluyor. herkese paylaşımları için sonsuz teşekkürler.🙏Bugün bilmediğim bir şey yaşadım sizinle paylaşmak istedim.Avm nin guvenliginden geçerken x-ray yürüyen bantlar az da olsa radyasyon yaydığı için(ne kadar doğru emin değilim)görevli mama olan bebek çantasını koymamamızı söyledi.Belki bilmeyen mama veren annelere yardımcı olur.Sevgiler.
Benim kızımla aynı gün doğmuşlar 🥰

X