Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    209
En güzeli cahillik aslında hiç bisi bilmemek. 😅 duydukça öğrendikçe panikliyoruz.
Banada en güzeli bilmemekmiş gibi geliyor . Şimdi arada sancı gelince doğum anları gözümün önüne geliyor . 😅 Çok şükür kolaydı doğumlarım ama sancı gelince başına ne geleceğini biliyorsun .

Hadi ya , benimkinin aklına gelmez öyle birşey sormak . En son doğumumda bayağı burda kaldılar hiç sormadı 😅 korona olmuştum , hepsine korona bulaştırmıştım birde 🫣 bizimki yardımcı olur da , oğluna acıdığı için . Ben yine yapacaklarımı yapıyorum , sadece her doğumdan sonra mastit oldum . Ateşler içinde yatıyordum , bebeğe o baktı işte . İnşallah bu kez olmaz 😵‍💫
İnşallah olmaz zor mastit ya doktorlarda yeterince uyarmıyor bence

Kanla mı baktılar canım bizim gögüsünden ateş ölçer gibi bir cihazla ölçüm yapıldı 8 çıkmıştı doktor 2 gün sonra tekrar çağırdı 8.2 çıktı kendi atacak sütle dedi.
Kan baktı canım benimki direk ben de kötü oldum hala bekliyorum sonuçları benimki çok uyuyor ya of zorla uyandırıyorum emzirmek için kavga dövüş

Ay canım benim ya , ağlama lütfen . Çoğu bebekte olan birşey . İlk başta emzir, sütün ne kadar geliyor görmek istersen sağıp da verebilirsin . Eğer yüksekse zaten doktorun mama tavsiye eder . Bunlara rağmen düşmezse bir gece ışık tedavisi yaparlar. Sen şuan lohusasın üzülmen normal 😇 bu günlerini atlatınca , başkalarına sende güzel güzel tavsiye vereceksin moral olacaksın inşallh ❤️
Ay inşallah ya güçlü durmak aslında önemli bebeğin de güçlü olması için ama benimki salak ya uyanmıyor hep uyuyor sinir oluyorum kavga ediyorum onunla uyansa da emse

Ağlama kuzum ağlama nerdeyse her bebekte oluyo artık bu diğer grupları hep okuduk
Aynen öyle doktor da öyle dedi bol bol emzireceksin dedi, aslında ben de böyle bir senaryo yaşayacağımı biliyordum sezaryen olunca süt çok çok az geliyor öyle olunca bebek doymuyor bu sefer ha bire uyku :KK43: artık zorla uyandırıp emzircem başka yolu yok

sulti tutti sulti tutti geçen bi yerde denk gelmişti bebeğinin uyanması için emzirirken çorabını sapkasini çıkarıyordu da onu da denemissindir bence
Kız bağırıyorum çağırıyorum tam bir anne oğul gibi kavga seansımız oluyor resmen benimki niye böyle üstünü açıyorum eldivenini çıkartıyorum nafile ama bir şekilde uyanacak bu çocuk mecbur :KK43: aklım çıktı bugün

Aynen öyle doktor da öyle dedi bol bol emzireceksin dedi, aslında ben de böyle bir senaryo yaşayacağımı biliyordum sezaryen olunca süt çok çok az geliyor öyle olunca bebek doymuyor bu sefer ha bire uyku :KK43: artık zorla uyandırıp emzircem başka yolu yok
Canım sabrermeye çalıs herkes illa birşeyler yaşıyor.
Sadece kişiye göre degişiyor.
Bende normal dogum yaptım.
Şuan göğüslerim ciddi şisti heryere sütler saçılıyor.
Ağrıdan duramıyorum.
sıcak duş alıp masaj yapıyorum ama nafile.
Bebek sağ gögsümden emiyor.
Sol dan emmek istemiyor.

Sol gögsüm mastite dönecek diye korkuyorum.
Gece boyu hiç uyumuyoruz.
Beşigine Bırakinca ağlamaya başlıyor
İlk Doktor kontrolumuz var bugün
Hepsini soracağım bakalım bizin sarılık vs var mı ne durumda .
Dogum sonrası Aşırı kilo kaybetmiş eğer almazsa yatış yaparız demişlerdi. Bakalım inşallah almıştır.
Çok ciddi acılarım var
Evde refakatcim yok eşim le birlikte idare ediyoruz üstelik evde bir tane daha sürekli kosturan çocugumuz var.
Gerçekten yetmek çok zor.
Ama bu günlerde gececek diyorum.
İnşallaah toparlarız.
Alta attıkları dikişler biraz iyileşirse dahab rahat olabilirim şimdi birde o var oda çok rahatsız ediyor.

Ama hamdolsun işte bebişlerimiz sağlıkla geldi.
Bunlar şikayetlerim değil katiyyen.
Ben razıyım halimden.

Ama buradaki diger annelerede bilsinler cidden birçok şeyle karşılaşılıyor. Herkes farklı farklı sınanıyor. Sabretmek zorundayız.
Allah yardımcımız olsun
Evet hamilelik doğumdan sonrasını görünce çok çok kolaymış diyorum.

Valla işe yarar mı bilmiyorum ama bence denenir suya altın koyup yıkayın diyorlar öyle çok yorum gördüm denemekten zarar gelmez bence göbeği düşmemiştir herhalde daha olmadı o suyla vücudunu sil

Canım sabrermeye çalıs herkes illa birşeyler yaşıyor.
Sadece kişiye göre degişiyor.
Bende normal dogum yaptım.
Şuan göğüslerim ciddi şisti heryere sütler saçılıyor.
Ağrıdan duramıyorum.
sıcak duş alıp masaj yapıyorum ama nafile.
Bebek sağ gögsümden emiyor.
Sol dan emmek istemiyor.

Sol gögsüm mastite dönecek diye korkuyorum.
Gece boyu hiç uyumuyoruz.
Beşigine Bırakinca ağlamaya başlıyor
İlk Doktor kontrolumuz var bugün
Hepsini soracağım bakalım bizin sarılık vs var mı ne durumda .
Dogum sonrası Aşırı kilo kaybetmiş eğer almazsa yatış yaparız demişlerdi. Bakalım inşallah almıştır.
Çok ciddi acılarım var
Evde refakatcim yok eşim le birlikte idare ediyoruz üstelik evde bir tane daha sürekli kosturan çocugumuz var.
Gerçekten yetmek çok zor.
Ama bu günlerde gececek diyorum.
İnşallaah toparlarız.
Alta attıkları dikişler biraz iyileşirse dahab rahat olabilirim şimdi birde o var oda çok rahatsız ediyor.

Ama hamdolsun işte bebişlerimiz sağlıkla geldi.
Bunlar şikayetlerim değil katiyyen.
Ben razıyım halimden.

Ama buradaki diger annelerede bilsinler cidden birçok şeyle karşılaşılıyor. Herkes farklı farklı sınanıyor. Sabretmek zorundayız.
Allah yardımcımız olsun
Evet hamilelik doğumdan sonrasını görünce çok çok kolaymış diyorum.
Kesinlikle canım doğurduktan sonra bitmiyor maalesef emdi mi doydu mu süt yetti mi çiş takibi en son hangi memeden emdi zaten memelerin durumu ortada dehşet ağrıyor bebek sütü çekerken ama o ağrıyı umursamıyorsun yeter ki emsin , normal doğum sezaryen ikisinin de zorlukları oluyor dediğin gibi tamamen sıkıntısız süreçler değil hastanede aklım çıktı neler neler , doktor sarılık yüksekse ışık altında yatar dedi ay niyeyse hüngür hüngür ağladım şimdi çok şükür doktor sarılık var ama çok yüksek değil 2 gün bol bol emzir dedi . Senin işin gerçekten zor ama evde yardım edecek birinin olması gerekiyor yoksa vallaha zor ben kesinlikle altından kalkamazdım hele ki evde seni bekleyen başka bir evlat daha var rabbim yardımcımız olsun inşallah 🙏🏻

X