Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    209
Kızlar benim bebişim çişini yapmak için altının açılmasını bekliyor resmen 😂 havalansin yeter 😅 doğumda da çişini yapmış oradan belliymiş 🤭 dün banyo yaptırdık havlusuna isedi, ilk banyosunda da havlusuna isemisti. Akşam altını alıyorum isedi, gece altını değiştirirken üstüne ıslak mendil kapatmıştım iserse üstüne fiskirtmasin diye giydirdim tam kucağıma alcam alt açması ıslak, zibini sarı 😩 annem de sen bundan sonra bezi açmadan üstüne bı muslin ört o havalanirken yapsın çişini sonra altını aç demisti. Bu sabah öyle yaptım tam bezi açtım beyefendi o ara isiyormus 😂 napcam böyle bilmiyorum alışkanlık haline getirdi artık🤭
Erkekler daha çok yapıyor bu durumu bence. Bezi
Açıp göbeğinde şöyle biraz elinixi
Gezdirip eski
Bezi kapatıp biraz beklemeyi deneyin o ara yapar muhtemelen. Erkeklerin çiş yapması da komik oluyor sadece eşyaları değil suratınıza bile işiyor 😂😂

Erkekler daha çok yapıyor bu durumu bence. Bezi
Açıp göbeğinde şöyle biraz elinixi
Gezdirip eski
Bezi kapatıp biraz beklemeyi deneyin o ara yapar muhtemelen. Erkeklerin çiş yapması da komik oluyor sadece eşyaları değil suratınıza bile işiyor 😂😂
İlk isediginde annem çok korkmuştu hiç beklemiyordu 😂 şimdi o kadar hızlı davranıyoruz ki isemesin diye 😁
Göbeğine el gezdirmeyi deneyeyim ben de böyle bas edemicez çünkü🤭
Henüz suratıma isemedi ama şu meşhur doğuma giderken hala silmemis olduğum park yatağına isedi mesela 😂

Günaydın kızlar
Doktorumla konuştum kan sulandırıcı iğneyi bir gün önce bırakacaksın doğum sonrası da 7 gün daha devam edeceksin dedi. İnşallah bir sıkıntı olmaz. Benim genetik değil sadece korona kaynaklı olduğu için korkuyorum normal pıhtılaşma değerlerimi bozacak bu iğne diye 🥲 en son değerlerim normal çıktı ama yine de 39 a kadar bekleyeceğim için değişir mi diye tedirginim acaba 38 de mi sezaryen olsam dedim. Ama bebek için de bir hafta daha içeride kalması çok önemli iyice gelişirdi. Zaman yaklaştıkça beni bi korku sardı. Ya kanamam durmazsa diye 🙁
gulumsebebek gulumsebebek ayse vera ayse vera

Günaydın kızlar
Doktorumla konuştum kan sulandırıcı iğneyi bir gün önce bırakacaksın doğum sonrası da 7 gün daha devam edeceksin dedi. İnşallah bir sıkıntı olmaz. Benim genetik değil sadece korona kaynaklı olduğu için korkuyorum normal pıhtılaşma değerlerimi bozacak bu iğne diye 🥲 en son değerlerim normal çıktı ama yine de 39 a kadar bekleyeceğim için değişir mi diye tedirginim acaba 38 de mi sezaryen olsam dedim. Ama bebek için de bir hafta daha içeride kalması çok önemli iyice gelişirdi. Zaman yaklaştıkça beni bi korku sardı. Ya kanamam durmazsa diye 🙁
gulumsebebek gulumsebebek ayse vera ayse vera
Canım bende sordum onu söylücektim sana. Bugün akşam 23:00 te son iğneyi yap pazar yapma dedi. Pazartesi sabah doğum nasipse. Yani benimkide 1 gün önce bırak demiş oldu. Bende genetik olduğundan doğumdan sonra 15-20 gün daha kullanacaksın demişti. Birde 35+0 da coraspirini bıraktırdı 35+6 da kontrolde bi sıkıntı yoktu tam bir hafta sonra dün 36+6 da plasenta yaşlanmaya başlamış dedi. Baktım genel olarak sebepleri arasında yüksek tansiyon ve kan pıhtılaşması durumları var. Coraspirini bırakınca gelişti sanırım bu durum. Doğum için doğru zamana karar vermişiz filan dedi daha beklesin desem kilo alımı iyice azalacak sanırım ama tabi kilo alımı bi yana ciğerlerde önemli tabi. İğne aman aman çok etkili değil benim ilk doğumum acil oldu onda en son kaçta vurduğumu hatırlamıyorum ama genel olarak öğle saatlerinde vuruyordum akşamına doğum olduğunu düşünürsek kanamada bi sıkıntı olmadı

Yaaa öylede bi durum var. Şimdi görsen kızımın peşinden ayrılmıyor kv. Ayyy dünya bi yana torunu bir yana sanki başta erkek diyip duran o değilmiş gibi. Bikaç gün görmesin nasıl bi Özlem gösterisi aman yesin içsin aman park aman şu aman bu. Noldu kaynana diyesim var 🤣🤣 ha ama hala şu gerçek değişmedi eşim tek erkek iki görümce var tek oğlunun çocuğu ya başının üstünde gezdiriyor 😏 ya dicek çok şey varda vallahi sadece izleyebiliyorum.
Ayyy valla şimdiden dolmaya başladım ben hayırlısı inşallah kimseye çatmadan kazasız belasız geçirseydik şu lohusalığı 🤭
Benim kv denin kızı yok zaten. Kız evladının me büyük nimet olduğunu öğrendikçe zoruna gidiyor . Kızları çok seviyoruz deselerde erkeklere ayrı bir düşkünlükleri oluyor . Kız evde bereketmiş . Kim ne derse desin iyi ki var kızlarımız 🥰❤️

Canım bende sordum onu söylücektim sana. Bugün akşam 23:00 te son iğneyi yap pazar yapma dedi. Pazartesi sabah doğum nasipse. Yani benimkide 1 gün önce bırak demiş oldu. Bende genetik olduğundan doğumdan sonra 15-20 gün daha kullanacaksın demişti. Birde 35+0 da coraspirini bıraktırdı 35+6 da kontrolde bi sıkıntı yoktu tam bir hafta sonra dün 36+6 da plasenta yaşlanmaya başlamış dedi. Baktım genel olarak sebepleri arasında yüksek tansiyon ve kan pıhtılaşması durumları var. Coraspirini bırakınca gelişti sanırım bu durum. Doğum için doğru zamana karar vermişiz filan dedi daha beklesin desem kilo alımı iyice azalacak sanırım ama tabi kilo alımı bi yana ciğerlerde önemli tabi. İğne aman aman çok etkili değil benim ilk doğumum acil oldu onda en son kaçta vurduğumu hatırlamıyorum ama genel olarak öğle saatlerinde vuruyordum akşamına doğum olduğunu düşünürsek kanamada bi sıkıntı olmadı
Evet canım coraspin iğneden daha etkili aslında. Şöyle bi durum oldu bir arkadaş da doğum yapacak 40 ı geçti haftası bebek de iri diye sezeryana alalım demiş doktor, sonra tahlil yapmışlar pıhtılaşma değeri düşük çıkmış, o da benim gibi korona yüzünden iğne kullanıyordu. Çok uzun süre kullandığı için bu sefer de pıhtılaşmayı sağlayan hücreler azalmış yani 😔 doktor bu şekilde ameliyat yapamayız demiş normal doğum deneyecekler 2 gün sonra. Onu duyunca da bi tedirgin oldum. Ki ona 39 da bıraktırmış iğneyi 1 hafta geçmiş o halde değerleri toparlanmamış.

Benimki meraklı kim gircek doğuma yanında diye kendi soruyor her boka maydanoz yani 😂 çocukları babanın evinden getirmedin ya bu adamda baba sonuçta allahım bu kafa beni delirtiyor Allah hepimize sabır
Hadi ya , benimkinin aklına gelmez öyle birşey sormak . En son doğumumda bayağı burda kaldılar hiç sormadı 😅 korona olmuştum , hepsine korona bulaştırmıştım birde 🫣 bizimki yardımcı olur da , oğluna acıdığı için . Ben yine yapacaklarımı yapıyorum , sadece her doğumdan sonra mastit oldum . Ateşler içinde yatıyordum , bebeğe o baktı işte . İnşallah bu kez olmaz 😵‍💫

Yardım konusunda hiç yok zaten temizlik yaptım dip köşe yoruldum diyorum iyi olmuş doğum gelmeden diyor sağol ya söylediğin çok iyi oldu 😂😂😂
😂😂 işte annen olsa öyle söylemez . Benimki sakın temizlik yapma , beraber yaparız gelince diyor . Ama doğuma giderken onu çağırcakmışız. Heralde hastaneden gelince koltukları filan sileceğiz 😂

Kızlar benim bebişim çişini yapmak için altının açılmasını bekliyor resmen 😂 havalansin yeter 😅 doğumda da çişini yapmış oradan belliymiş 🤭 dün banyo yaptırdık havlusuna isedi, ilk banyosunda da havlusuna isemisti. Akşam altını alıyorum isedi, gece altını değiştirirken üstüne ıslak mendil kapatmıştım iserse üstüne fiskirtmasin diye giydirdim tam kucağıma alcam alt açması ıslak, zibini sarı 😩 annem de sen bundan sonra bezi açmadan üstüne bı muslin ört o havalanirken yapsın çişini sonra altını aç demisti. Bu sabah öyle yaptım tam bezi açtım beyefendi o ara isiyormus 😂 napcam böyle bilmiyorum alışkanlık haline getirdi artık🤭
Canım bebeşin göbüşü ne zaman düştü?

Evet canım coraspin iğneden daha etkili aslında. Şöyle bi durum oldu bir arkadaş da doğum yapacak 40 ı geçti haftası bebek de iri diye sezeryana alalım demiş doktor, sonra tahlil yapmışlar pıhtılaşma değeri düşük çıkmış, o da benim gibi korona yüzünden iğne kullanıyordu. Çok uzun süre kullandığı için bu sefer de pıhtılaşmayı sağlayan hücreler azalmış yani 😔 doktor bu şekilde ameliyat yapamayız demiş normal doğum deneyecekler 2 gün sonra. Onu duyunca da bi tedirgin oldum. Ki ona 39 da bıraktırmış iğneyi 1 hafta geçmiş o halde değerleri toparlanmamış.
Bende 34 te biraktim coraspirini iğneye devam ediyorum . Doktorum hiç pıhtilqşma değerlerime bakmiyor . Acaba söylesem mi

Bende 34 te biraktim coraspirini iğneye devam ediyorum . Doktorum hiç pıhtilqşma değerlerime bakmiyor . Acaba söylesem mi
Genetik olarak pıhtılaşma sorunu olanlarda sıkıntı olmuyor sanırım canım senin de genetikti galiba? Benim koronaya bağlı olduğu için belki normale döner diye ayda bir bakılıyor değerlerime.

Kesinlikle abartmıyorum 1 saat bile uyumadım hanfendi gece boyunca uyanıktı hava ışıyınca uyudu hiç dinlemedim susturmaya emzirmeye çalışmaktan ayakta gezmekten pert oldum dikişler kötü agrıyor bol bol uyuyun dinlenin kızlar zaten uyuyamıyacagınız çok günler olacak 🤨🤨🤨🤨
Ben 2 haftada toplasaniz 30 saat uyumusumdur😬🤣

Genetik olarak pıhtılaşma sorunu olanlarda sıkıntı olmuyor sanırım canım senin de genetikti galiba? Benim koronaya bağlı olduğu için belki normale döner diye ayda bir bakılıyor değerlerime.
Aynen benim genetik . Ozman panik yapmaya gerek yok . Süreç nasil gidiyor ? Magnezyum içmeme rağmen geceleyin sanci başladi bende . Bebek artik çok yoruyor beş dk bile ayakta duramiyorum. Sen neden 39 da almayi planliyorsun . Benim gelişimi bi hafta önde sence bende 39 bekliyeyim mi?

Kızlar naptınız anca girebildim buraya malum dikiş agrıları yürüyüş gelen giden var mı başka dogum yapan. Ayyyy size bir şey söyleyim mi
O bebişlerinize söyleyin hemen çıksınlar
Resmen bitiyorum böyle tatlı bişe olamaz 10 yıldan sonra aşk yaşıyorum bebegimle 💗💗💗 hepiniz saglıkla kavuşun inşallah
39+3 teyim halen tık yok bende 😂

X