2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    193
Güncelleme yapıyorum, kilomuz ayın basında 9 du suan bilmiyorum, anne, emmeh(emir), oko (oyku) dışında kelimesi yok, herşeye eeh diye bağırıyor, alkış, gel gel, bay bay yapıyor, arada şaşırıp gel gel yerine bay bay yapabiliyor tabi sonra farkedip hepsini deneyerek buluyor 😂, ezan okununca elini yüzünün yanına sürüp aahh(Allah)diyor, kedi görünce sesini incelip iiiiih diye kedi takliti yapıyor, sofrada ne istediğini eliyle gösterip eh eh diye ıstiyor, küçük piyano aldım ondan müzik çalıp müziğe sesiyle müzik yaparak ve oturduğu yerden sallanma şeklinde dansıyla eşlik ediyor, abisi ödev yaparken eline kalem alıp oda yazmak ıstiyor. Hiç dur durak bilmiyor, hep gezmek ve kucak ıstiyor, yürümeye hevesi yok çabalamıyor bile, ben ayağa dikip yürütmeye çalışıyorum diye kızıyor, hep yuvarlanarak gidiyor ama emeklemeye hevesli pozisyon aliyor ama mantigini cozemedi pek, yürüteç sevmedi 10 dk bile tutamıyorum üzerinde. Bizde böyle durumlar
Ayy maşallah ne güzel sosyal bebiş olmuş çok sevindim Allah nazarlardan saklasın🫠

Kızlar ben ayakta sallamaya devam ya yada bebek arabasında aspiratörün önünde sağa sola sallayarak gidiyor yani başla çeşit çok zor bakalım nasıl yapıcaz . Bizimki yürüyor baya odadan odaya gidiyor antreden dolaşıyor ama heryer tehlikeli bugün işe gitmedim varya canım çıktı peşinde koşmaktan bi de iki gündür tek uyku yapıyor ne yapıcam teke düşmesi için erken değil mi☹️ ben tv ünitesinden falan kollamak için kenarlık sipariş ettim bugüm geldi son durum fotodaki gibi😅

Eklentiler

• IMG_7751.png
    IMG_7751.png
    468,1 KB · Görüntüleme: 54
Ben de destekli uyutuyorum,kucağımda gezdiriyorum,nini okuyorum,ya da akşam emzirdiğim an uykuya geçtiği oluyor,ya da yatakta uzanıyorum,oynuyor,yorulup yatıyor.Ya da babasının yanında oynuyor ve birden uykuya geçiyor.Eşim uyutduğunda ve bizim yanımızda uyuduğunda daha uzun süre uyuyor.Benim oğlum kendi yatağını pek sevmiyor,ama yine de her defa kendi yatağına koyuyoruz ki, bizim yanımızda yatmaya alışmasın.Bir ara(7 aylıkken) benim oğlum emzirmeden uyuyamamaya alışmıştı,o zaman mecbur ağlatarak bunu bıraktırdım.O zaman kendi oturamıyordu,şimdi kalkıp yatakta oturuyor,onu yine ağlatıp da uyku eğitimi vermek bana göre de değil.Benim oğlum çok kötü ağlıyor,sinirden ağlıyor sanki.Uyku eğitimi vereceğim deyip de çocuğun sinirlerini bozamam,travma yaşatamam.Bir annenin bebeğininin yanında uzanarak destekli uyutmağı bıraktığını gördüm,montessori yatak almışlardı.Gece ben de son günler böyle uyutmaya çalışıyorum,ama o uyuyana kadar beni de uyku tutuyor,kötü tarafı bu.
Ya bende dayanamıyorum gece deniyorum o yöntemi ama o kadar sağa sola dönüyor ki uykuya dalana kadar uykusu açılıyor ben zaten zombi gibiyim o ara en son yine alıyorum ayağa salla salla☹️

Peki numara işini nasıl yaptınız.ayagina deneyip mi aldiniz
Evde ev ayakkabısı vardı 19 numara onu denettim dar geldi. Mağazaya gidince direk 20 numara istedim çok uğraşmadan oldu zaten. Yoksa ilkten giymek istemiyorlar parmaklarını geri topluyo filan zor yani tek tek bakması 🤣🤣

Oğlum 1 haftadır emeklemeye başladı. Ondan önce bir yerde oturur oynardı ne güzel. Şimdi oyuncakların yüzüne bakmıyor. Sürekli emekleyip fayanslara gitmek istiyor. Özellikle orda durmak istiyor,biz kaldırıyoruz o gidiyor,ağlıyor oralar için. Emekleyip ter içinde kalıyor,soğuk yerde oturuyor. 2 gündür hasta. Üşüttü galiba sürekli öksürüyor hafif ateşi de var. Bu gece kaç kere uyandı😪 bebeği emeklemeyenler şu an gerçekten çok rahatsınız asıl iş hareketlenince başlıyormuş.
Acil şifalar dilerim.Benim oğlum da mutfakta çekmece,dolap karıştırmak istiyor,evet oturup oynarken çok rahatdı,şimdi tek koyup hiç bir yere gidemiyorum
Bende her yerde vicco marka görüyorum iyisi o mu yoksa başka var mı acaba
galiba iyisi o
++ cırt cırtlı kitapları çok seviyor baya öğretici oldu, banyo,kahvaltı, Park temalı olanları okuyoruz artık k
hangisi?kaç aylıktan başlayan cırt cırtlı kitap?

Biz bugün doktora gittik. Kerem'in ateşi gece hiç düşmedi en son dolvenle biraz düştü o ara aşırı ter attı. Enfeksiyon çıkmadı, serum ve parol verdiler bir de zaditen şurup ile calpol. İnşallah iyi olur bu gece ateşlenmez,dua edin 🥺

Kızlar ben ayakta sallamaya devam ya yada bebek arabasında aspiratörün önünde sağa sola sallayarak gidiyor yani başla çeşit çok zor bakalım nasıl yapıcaz . Bizimki yürüyor baya odadan odaya gidiyor antreden dolaşıyor ama heryer tehlikeli bugün işe gitmedim varya canım çıktı peşinde koşmaktan bi de iki gündür tek uyku yapıyor ne yapıcam teke düşmesi için erken değil mi☹️ ben tv ünitesinden falan kollamak için kenarlık sipariş ettim bugüm geldi son durum fotodaki gibi😅
Ne güzel maşallah, ne zamandır yürüyor birden kendi mi yürüdü bizimki ayağa kaçtığı an dibinde bitiyorum fırsat vermiyorum galiba.11 aylık oldu oğlum kullandığım uygulama uykuları teke düşer ama daha uzun uyur bazı bebeklerde bu birkaç ayı alabilir diyordu.

Acil şifalar dilerim.Benim oğlum da mutfakta çekmece,dolap karıştırmak istiyor,evet oturup oynarken çok rahatdı,şimdi tek koyup hiç bir yere gidemiyorum

galiba iyisi o

hangisi?kaç aylıktan başlayan cırt cırtlı kitap?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    142,1 KB · Görüntüleme: 32
Ne güzel maşallah, ne zamandır yürüyor birden kendi mi yürüdü bizimki ayağa kaçtığı an dibinde bitiyorum fırsat vermiyorum galiba.11 aylık oldu oğlum kullandığım uygulama uykuları teke düşer ama daha uzun uyur bazı bebeklerde bu birkaç ayı alabilir diyordu.
Oyun alanında öğrendi kenarlı fileli alanı var orda ayağa kalkmayı kendi öğrendi adım atmayı sonra o alanda yürümeyi öğrendi şimdi evde yürüyor ama dışarıya hazır değil tam anlamıyla yürümesi bir iki haftalık mevzu bence şu alanı alın bende çok korkardım dışarda çünkü ev çok tehlikeli ayy inşallah normaldir bugünde tek uyku yaptı valla daha erken ama uyumuyor paşam☹️

Biz bugün doktora gittik. Kerem'in ateşi gece hiç düşmedi en son dolvenle biraz düştü o ara aşırı ter attı. Enfeksiyon çıkmadı, serum ve parol verdiler bir de zaditen şurup ile calpol. İnşallah iyi olur bu gece ateşlenmez,dua edin 🥺
Çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce iyileşir. Bence yazın doğan çocuklarda böyle sık hastalanma oluyor. Zaditen şurubu neden verdi. Benim oğluma damlasini vermisti alerji jcin

X